Stradiņa slimnīcas padomē strādās Renalds Jurkevičs, Juris Lapše un Reinis Ceplis

0 Komentāru
Stradiņa slimnīcas padomē strādās Renalds Jurkevičs, Juris Lapše un Reinis Ceplis
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64

Par Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas padomes locekļiem izvēlēti Renalds Jurkevičs, Juris Lapše un Reinis Ceplis, pirmdien preses konferencē atklāja Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško.

Lapše ir ekonomikas maģistrs, kurš kopš 2002.gada darbojies vienā no pasaules lielākajām starptautiskajām revīzijas un konsultāciju firmām – “PricewaterhouseCoopers”.

Preses konferencē Lapše klāstīja, ka viņa lielākais pienesums sagaidāms finanšu jomā – līdzekļu piesaistē un iekšējā kontrolē. Lapše ir pārliecināts, ka viņa līdzdalība dos pienesumu turpmākajā slimnīcas stratēģijas izstrādē. Runājot par Stradiņa slimnīcas nākotni, viņš izteicās, ka līdztekus citiem aspektiem redz to kā iestādi, kas sniedz kvalitatīvus pakalpojumus un līdzdarbojas pētnieciskajā jomā.

Savukārt Ceplis ir biznesa vadības maģistrs, kurš strādājis VAS “Latvijas Dzelzceļš” kā padomes loceklis. Padomē viņš pārstāvēs tieši pārmaiņu vadīšanas profilu. Savulaik viņš ir desmit gadu garumā transformējis atkritumu apsaimniekošanas jomas uzņēmumu SIA “L&T”, kurā viņš pildījis direktora funkcijas. Ceplis arī auditorkompānijā padomes priekšsēdētājs.

Ceplis kā primāras aktualitātes turpmākajā darbā nosauca Stradiņa slimnīcas A korpusa otrās kārtas būvniecību un darbinieku atalgojuma jautājumu pārskatīšanu.

Savukārt Jurkevičs ir Lietuvas medicīnas zinātņu universitātes Kauņas klīnikas ģenerāldirektors. Viņš pārstāvēs padomes medicīnas pusi, viņš arī iepriekš ir vadījis vienu no lielākajām slimnīcām Lietuvā.

Kandidātu atlases uzņēmuma “Amrop” vadošā partnere Rīgas birojā Aiga Ārste-Āvotiņa klāstīja, ka kandidāti tika atlasīti pēc trīs primārajiem kritērijiem jeb profiliem – veselības aprūpes profila, pārmaiņu vadītāja profila un finansista profila. Sākotnēji tika pieņemts lēmums, ka katras slimnīcas padomē strādās viens no šo profilu kandidātiem.

Ārste-Āvotiņa informēja, ka 2019.gada septembrī uz padomes vietām abās slimnīcās tika izsludināts konkurss, kas ilga mēnesi. Komisijas, kura veica kandidātu atlasi, sastāvā bija VM valsts sekretāre, kā arī medicīnas nozares un biznesa sektora pārstāvji. Konkursā “Amrop” kopumā uzrunāja 119 kandidātus, no kuriem 36 kandidāti pieteicās. Savukārt kopējais pretendentu skaits, ieskaitot tos, kuri pieteicās paši, bija 88.

Kopumā 52 kandidāti atbilda prasībām, un uz konkursa otro kārtu, kas norisinājās pērn novembrī un decembrī, pieteicās septiņi veselības aprūpes profila pārstāvji, seši finanšu profila un astoņi pārmaiņu profila pārstāvji. Beidzamajā konkursa kārtā notika fināla intervijas, pārvaldes un sadarbības stila testi, kā arī atsauksmju ievākšana par kandidātiem, klāstīja Ārste-Āvotiņa.

Finālā tika izvirzīti 11 kandidāti no visiem, kuri ieguva augstāko punktu skaitu trešajā kārtā.

Jau vēstīts, ka nolūkā veicināt lielāku atklātību kapitālsabiedrību darbībā un ieviest starptautiski atzītus labas pārvaldības nosacījumus, VM pagājušajā gadā izsludināja konkursus uz minēto abu slimnīcu un arī Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) padomju locekļu amatiem.

Tagad, noslēdzoties pretendentu izvērtēšanas procesam, katrā no universitāšu slimnīcu padomēm konkursa kārtībā izraudzīti trīs pārstāvji, pārstāvot savu kompetences jomu – pārmaiņu vadības, finanšu, kā arī veselības aprūpes.

Izsludinot konkursu, veselības ministre uzsvēra, ka slimnīcu padomes nebūs izklaides vietas politiķiem. “Tik tālu, cik tā būs mana teikšana un mana atbildība, es varu dot savu godavārdu, ka šīs padomes nebūs politiķu izklaides vietas, bet tajās strādās profesionāli atlasīti cilvēki ar saprašanu gan ārstniecībā, gan uzņēmumu vadībā,” pērnajā vasarā pauda Viņķele.

Konkursā uz Stradiņa slimnīcas padomes locekles amatu bija pieteikusies arī veselības ministres Viņķeles dibinātās politiskās kustības “Par” biedre, bijusī “RB Rail” valdes priekšsēdētāja Baiba Rubesa. Viņa gan pirmdien sociālo tīklu platformā “Facebook” paziņoja, ka apturējusi savu dalību konkursā.

“Iespējams, manas zināšanas un ilggadēja starptautiskā pieredze lielu uzņēmumu vadīšanā var lieti noderēt gan Stradiņa slimnīcai, gan Latvijai kopumā,” pieļāva Rubesa, arī piebilstot, ka viņa ir gandarīta par to, ka kandidātu atlases un vērtēšanas komisija bija līdzīgās domās un pēc detalizētas iepazīšanās, vērtēšanas un intervijām lēmusi Rubesu virzīt šim darbam.

Rubesa uzskata, ka cilvēku politiskie uzskati, piederība demokrātiskām politiskām partijām un kandidēšana vēlēšanās nedrīkst būt par iemeslu vai ieganstu viņu diskriminācijai, tostarp attiecībā uz darbu valsts uzņēmumos.

“Vienlaikus es respektēju šogad likumā iekļauto normu, kas paredz 24 mēnešu “atdzišanas periodu” politisko partiju amatpersonām,” akcentēja Rubesa.

0 Komentāru