Šteinbuka: Ekonomikas un finanšu lietās Dombrovskis jūtas kā zivs ūdenī

Komentāri

”Kas attiecas un ekonomikas un finanšu portfeli, Valdim Dombrovskim ir ļoti laba pieredze un zināšanas šajā jomā. Tur viņš tiešām jūtas kā zivs ūdenī,” intervijā LNT raidījumā ”900 sekundes” atzina Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka.

Viņa norādīja, ka ekonomikas un finanšu komisāra portfelis nav vieglāk pieejams par citiem augstajiem amatiem Briselē.

I. Šteinbuka klāstīja, ka eirokomisāru izvēles process notiek gana sarežģīti. 30. augustā varētu tikt nosaukts potenciālais eirkomisāru sastāvs, bet septembrī notiks kandidātu uzklausīšanas. Eirkomisijas sastāvs varētu būt zināms oktobrī.

“Ne tikai mēs esam lepni par savu kandidātu, arī citas valstis vēlas ietekmīgus portfeļus,” norādīja I. Šteinbuka.

Tiek paredzēts, ka V. Dombrovskis varētu ieņemt kādu no ekonomikas un finanšu bloka amatiem, piemēram, reģionālā komisāra, konkurences komisāra vai transporta komisāra amatu. Lēmumu par to, kurš portfelis nonāks V. Dombrovska rokās, pieņems jaunievēlētais Eiropas Komisijas vadītājs Žans Klods Junkers.

Pirms pāris mēnešiem, kad Žans Klods Junkers bija vizītē Latvijā, viņš solīja, ka gadījumā, ja kļūs par Eiropas Komisijas prezidentu, Valdim Dombrovskim garantēts ”nopietns eirokomisāra portfelis”, jomā, kuru viņš pārvalda vislabāk – finanses un ekonomiku.

Lasi vēl