Staķis būs mēra kandidāts arī “Attīstībai/Par!” un “Progresīvie” kopīgajā ārkārtas vēlēšanu sarakstā

Pievienot komentāru
Staķis būs mēra kandidāts arī “Attīstībai/Par!” un “Progresīvie” kopīgajā ārkārtas vēlēšanu sarakstā
PAULA ČURKSTE, LETA

Partiju apvienība “Attīstībai/Par!” un “Progresīvie” nolēmuši veidot kopīgu sarakstu pirms gaidāmajām Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām un kā mēra amata kandidātu virzīs Saeimas deputātu Mārtiņu Staķi (AP).

Vēl pirms partijas bija vienojušās startēt kopīgā sarakstā, “Progresīvie” kā savu mēra amata kandidātu bija izraudzījušies partijas valdes priekšsēdētāju Mārtiņu Kossoviču. Abu partiju saraksts sauksies “Attīstībai/Par!”/”Progresīvie”. (AP/P). Konkrētu saraksta programmu un līderus plānots prezentēt 7.martā.

Kā šodien žurnālistiem sacīja Staķis, jau izlemjot startēt vēlēšanās, viņa uzstādījums bijis virzīties uz spēku apvienošanu, jo “personīgo ambīciju un sīku kašķu” likšana augstāk novestu pie iemesliem, kāpēc dome vispār tiek atlaista.

“Neraugoties uz dažām atšķirībām, par Rīgu kā pilsētu mums ir kopīga vīzija un redzējums. Mums ir abpusēja vēlme sadarboties un vēlme vienoties par principiem, kas ieviesīs reālas pārmaiņas,” solīja Staķis.

Viņš neslēpa nostāju, ka konservatīvie politiķi nav tikuši galā ar uzdevumu, jo atsevišķs partiju starts neko labu nenesīšot un būšot zaudējums Rīgai. Viņš aicināja atkārtoti “Jauno Vienotību”, Jauno konservatīvo partiju un nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK sēsties pie galda un mēģināt apvienoties.

Kopumā Staķis solīja, ka AP/P apvienība būs “vērsta uz reformām, zaļi domājoša un sociāli atbildīga” un darīs visu, lai Rīga uzvarētu Baltijas pilsētu konkurencē.

Tāpat viņš solīja, ka iestāsies savā darbā par diviem principiem – sistēmas izveidi, kas izskauž korupciju un panāk to, ka rīdzinieki maksās tikai par kvalitatīvi paveiktu darbu un “ne centu vairāk”.

Tikmēr Kossovičs pauda viedokli, ka šodienas preses konference ir veltīta tiem, kuri netic brīnumiem.

“Bet brīnumi notiek, jo divas partijas ir spējīgas apvienot savas vēlmes labu nodomu vadītas vēl pirms vēlēšanām,” pauda politiķis.

Viņš sacīja, ka patlaban ir piemērotākais brīdis idejas apvienot, lai Rīgu varētu atjaunot, jo “ar vecās varas gāšanu” vien nepietiks.

“Rīgai ir jāizmanto tās potenciāls, lai tā būtu paraugs vismaz Latvijas kontekstā un pilsētā nevaldītu izteikta sociālā nevienlīdzība. Ir jāstrādā, lai jaunajām ģimenēm nav stress par bērnudārzu nepieejamību, lai nauda netiek ieguldīta apšaubāmos projektos, un lai līdzekļi tiktu novirzīti cilvēkos, nevis būvēs,” pauda Kossovičs.

Kā ziņots, ja Valsts prezidents Egils Levits nolems Saeimas pieņemto likumu par Rīgas domes atlaišanu izsludināt 24. februārī, tad Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas notiks 25. aprīlī.