Šodien notiks balsojums par nākamo veselības ministru! Kas ir kandidāte Čakša?

0 Komentāru
Šodien notiks balsojums par nākamo veselības ministru! Kas ir kandidāte Čakša?
LETA

Saeimā ceturtdien, 16. jūnijā, notiks balsojums par nākamo veselības ministru. Prognozes liecina, ka līdzšinējā Bērnu slimnīcas vadītāja Anda Čakša šo amatu ieņems ar pārliecinošu Saeimas balsu vairākumu.

Par Zaļo un zemnieku savienības virzīto Andu Čakšu sola balsot ne vien koalīcijā esošās Nacionālā apvienība un Vienotība, bet arī divas no trim opozīcijas partijām. Tostarp arī Saskaņa, kas valdību līdz šim vairumā jautājumu nav atbalstījusi un asi kritizējusi.

Runājot par veicamajiem darbiem, nākamā ministre izteikusies, ka īpašu uzmanību plāno pievērst  onkoloģijas pacientiem, kā arī mātes un bērna veselībai, bet visas prioritātes veselības nozarē jau esot definētas valdības rīcības plānā.

Atšķirībā no iepriekšējā ministra Gunta Belēviča viņa plāno veidot dialogu ar nozari.

Andas Čakšas izglītība un līdzšinējā pieredze ir bijusi saistīta ar veselības aprūpes jomu. Viņa ir ieguvusi ārsta izglītību un specializējusies pediatrijā, bet vēlāk papildinājusi zināšanas veselības aprūpes vadībā un psihoterapijā.

Karjeras pirmsākumos  Čakša strādāja par pediatri Bērnu slimnīcā, bet pēc tam aptuveni piecus gadus turpināja darba gaitas farmācijas uzņēmumā Sanofi. 2008. gadā Čakša kļuva par Baltijas biznesa vienības vadītāju farmācijas uzņēmumā Allergan. Viņa strādājusi arī kā psihoterapeite.

Bērnu slimnīcā Čakša atgriezās  2011. gadā, uzvarot konkursā par valdes priekšsēdētājas amatu. Laikā no 2014. gada februāra līdz šā gada sākumam viņa bija arī Stradiņa slimnīcas valdes locekle, taču amatu atstāja, vēloties vairāk uzmanības veltīt Bērnu slimnīcai.

Šogad, drīz pēc Māra Kučinska valdības apstiprināšanas, viņa kļuva par tā brīža veselības ministra Gunta Belēviča padomnieci veselības aprūpes jomā.

Video

0 Komentāru