Sociologs vēl nesteidz vērtēt, kā Kaimiņa aizturēšana atsauksies uz “KPV LV” reitingu

0 Komentāru
Sociologs vēl nesteidz vērtēt, kā Kaimiņa aizturēšana atsauksies uz “KPV LV” reitingu
F64

Ir pāragri spiest, kā deputāta Artusa Kaimiņa (KPV LV) aizturēšana varētu atsaukties uz partijas “KPV LV” reitingu, norādīja pētījumu aģentūras SKDS vadītājs, sociologs Arnis Kaktiņš.

Viņš sacīja, ka ir jānogaida. Patlaban nevarot viennozīmīgi pateikt, vai šī situācija vairo piekrišanu partijai vai nē. “Iespējams, bet, iespējams, ka nē. Man būs tā privilēģija to redzēt pēc noteikta laika,” viņš sacīja.

Savukārt politologs Ojārs Skudra aģentūrai LETA sacīja, ka gadījumā, ja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) rīcībā ir pierādījumi iespējamām nelikumībām partijas “KPV LV” finansēšanā, tās reitingi var kristies.

Viņš arī pauda, ka Kaimiņa aizturēšana sabiedrības acīs, izņemot izteiktus Kaimiņa nelabvēļus, ir sensācija. “Spriežot pēc ziņām, tas notikums tika pasniegts kā sensācija. Sensācija parasti cilvēkos izraisa izbrīnu, kā tad tā,” teica Skudra, piebilstot, ka “KPV LV” valdes locekļa Ata Zakatistova aizturēšana papildus Kaimiņa aizturēšanai liek cilvēkiem nodarboties ar sazvērestības un konspirācijas teorijām, ka “KPV LV” locekļi nav aizturēti nepamatoti.

Jau vēstīts, ka Saeima trešdien, 20. jūnijā, piekrita aizturēt deputātu Artusu Kaimiņu (KPV LV) un veikt pie viņa kratīšanu. Par to nobalsoja Saeimas vairākums.

Aizturēšanas video skaties šeit! 

Lieta pret Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu (KPV LV) ir saistīta ar iespējamu partijas nelikumīgu finansēšanu.

Pēc notikušā partija “KPV LV” sasauca preses konferenci. Tās laikā politiskā spēka premjera amata kandidāts Aldis Gobzems norādīja, ka partija nav saņēmusi nelikumīgus līdzekļus no uzņēmēja Viestura Tamuža.

KNAB kriminālprocess sākts pēc trim Krimināllikuma pantiem – par politiskās organizācijas nelikumīgu finansēšanu, par ko draud brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods, par starpniecību politiskās partijas nelikumīgā finansēšanā, par ko arī draud brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods, kā arī par partijas nelikumīga finansējuma pieņemšanu un izspiešanu, par ko draud brīvības atņemšana līdz trim gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods.
0 Komentāru