Sociologs: Par 2020.gadā sastrādāto valdība un koalīcija pelnījušas žagarus

16 komentāri
Sociologs: Par 2020.gadā sastrādāto valdība un koalīcija pelnījušas žagarus

Par sastrādāto 2020.gadā valdība un to veidojošā parlamenta koalīcija ir pelnījušas žagarus, uzskata pētījumu aģentūras SKDS direktors Arnis Kaktiņš.

Viņš aģentūrai LETA sacīja, ka tas, kā pie varas esošie atsevišķos aspektos ir lēmuši un darījuši saistībā ar Covid-19 krīzi, tās vadību, viņaprāt, ir zem katras kritikas, tāpēc šie politiķi ir pelnījuši žagarus.

Viņaprāt, spilgtākais piemērs sliktam darbam esot nodokļu reforma, jo Covid-19 krīze ir bijis nepiemērotākais brīdis, kad šādas lietas darīt. “Cilvēki jau tā ir neziņā, bet vara izdomāja jaunus nodokļus. Protams, reforma ir skaisti iesaiņota, uzsverot, ka tas ir cilvēku interesēs, taču vēlāk, kad reforma sāks ietekmēt cilvēku maciņus, būs troksnis,” prognozēja sociologs.

“Aptaujas un pieredze liecina, ka neuzticēšanās varai un tās juceklīgajiem lēmumiem saistīta arī ar to, ka lielākā daļa sabiedrības nemaz nespēj izsekot visām lēmumu detaļām. Tikai tad, kad viss stājas spēkā, cilvēki saprot un ir sašutuma uzplūdi,” pauda eksperts.

Kaktiņa ieskatā valdošajai varai “hroniski pietrūkst” empātijas, kas izpaužas nespējā saprast parasto iedzīvotāju bažas un problēmas.

Eksperta ieskatā pašreizējās varas darbības rada ļoti labu augsni jaunu politisko partiju veidošanai. “Deputātam Aldim Gobzemam tiek neapzināti izritināts sarkanais paklājs. Gobzemam ir jābūt ļoti pateicīgam varai par to,” piebilda Kaktiņš.

16 komentāri