Šmits topošajai valdībai pārmet vēlmi no amata atbrīvot KNAB vadītāju

5 komentāri
Šmits topošajai valdībai pārmet vēlmi no amata atbrīvot KNAB vadītāju
EDIJS PĀLENS, LETA

Viens no iemesliem atsaukt savu kandidatūru ekonomikas ministra amatam bijusi topošās valdības vienošanās no amata atbrīvot Korupcijas un novēršanas apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieku Jēkabu Straumi, aģentūrai LETA apgalvoja nu jau bijušais ministra amata kandidāts Didzis Šmits (“KPV LV”).

Saeimas deputātam nav pieņemamas vienošanās, kas tiek pieņemtas ārpus valdības deklarācijas oficiālajām sarunām, “zem galda”. “Deklarācija ir domāta tikai tautai un nozarēm, lai lasa un priecājas,” pauda Šmits.

Deputāts uzskata, ka pēdējā laikā KNAB ir panācis būtisku korupcijas apkarošanas uzlabojumu, minot kriminālprocesu par pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” iepirkumiem, taču jaunā valdība grasoties no amata atbrīvot Straumi, kas esot Jaunās konservatīvās partijas deputātu mērķis.

“Šī ir [kriminālprocesos figurējošā uzņēmēja] Māra Martinsona glābšanas valdība. Es šādā valdībā strādāt nevēlos un to arī neatbalstīšu,” klāstīja Šmits.

Tāpat politiķim nav pieņemamas arī vienošanās par “ABLV Bank” likvidācijas procesu un nākamo Valsts ieņēmumu dienesta vadītāju, kas arī tiekot apspriestas ārpus formālām sarunām.

Kā ziņots, Šmits atsaucis savu kandidatūru ekonomikas ministra amatam. 

5 komentāri