Šmits atsauc kandidatūru ekonomikas ministra amatam

5 komentāri

Pieaug neskaidrība par Krišjāņa Kariņa (“Jaunā Vienotība”) izredzēm izveidot valdību. Dažas dienas pirms nākamās nedēļas sākumā plānotā balsojuma savu dalību jaunajā ministru kabinetā atsaucis ekonomikas ministra amatam virzītais “KPV LV” pārstāvis Didzis Šmits.

Politiķis par savu lēmumu bija izlēmis paziņot televīzijas kanāla “Rīga TV24” tiešraidē. Pēdējā brīža lēmumu nepiedalīties Kariņa valdībā Šmits pamatoja ar to, ka viņa pārstrāvētajai partijai nav vienots atbalsts jaunveidotajam ministru kabinetam.

Ministru prezidenta amata kandidāts Krišjānis Kariņš pateicies Šmitam par ieguldīto darbu un norādījis, ka aicinās “KPV LV” izvirzīt jaunu kandidātu uz ekonomikas ministra amatu. Kariņš par Šmita lēmumu uzzinājis no plašsaziņas līdzekļiem un sociālajiem tīkliem.

Šmits darbojas arī “KPV LV” Saemas frakcijā. Divas citas šīs frakcijas deputātes – Linda Liepiņa un Karina Sprūde – piektdien paziņoja, ka neatbalstīs Krišjāņa Kariņa valdību. Viņas uzskata, ka jaunā valdība nav paudusi pietiekamu apņēmību likvidēt elektroenerģijas Obligātā iepirkuma komponenti.

“KPV LV” Saeimas frakcijā ir 16 deputāti. No viņiem jau četri publiski deklarējuši, ka nebalsos par Kariņa valdību, kurā, kā paredz pašreizējais plāns, darbosies trīs “KPV LV” ministri.

5 komentāri