Slokenbergu grib ”noņemt no amata” un pārcelt uz darbu Ārlietu ministrijā

Komentāri
Slokenbergu grib ”noņemt no amata” un pārcelt uz darbu Ārlietu ministrijā
Tūrisma attīstības valsts aģentūras direktors Armands Slokenbergs (Foto: LETA)

Negaidīta cīņa izvērsusies par vēlmi Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) direktoru Armandu Slokenbergu atcelt no amata un pārcelt viņu uz darbu Ārlietu ministrijā. LNT raidījuma ”900 sekundes” rīcībā ir ziņas, ka šodien valdība varētu neatbalstīt viņa iecelšanu jaunajā amatā.

A. Slokenbergs TAVA vada kopš 2009. gada, un tā ir Ekonomikas ministrijas pārziņā. Tieši šī ministrija piedāvājusi A. Slokenberga, ”rotēt” uz Ārlietu ministriju, kur viņš neieņemtu ievērojamu amatu. Ekonomikas ministrijas pamatojums ir – ministrijai nepieciešams kvalificēts un pieredzējis ierēdnis vienota Latvijas tēla veidošanai.

Pats A. Slokenbergs šai motivācijai nepiekrīt. Tāpat pret viņa pārcelšanu ir arī tūrisma nozare, paužot bažas, ka ir cilvēki, kuri nevēloties, lai būtu informācija par valsts iepirkumu gaitu tūrisma nozarē.

Jūlijā izskanēja informācija, ka TAVA direktors varētu zaudēt amatu ieilgušā iepirkuma dēļ, kas aizkavējis Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas reklamēšanu. Pirmdien, 8. septembrī, bija paredzēts, ka Slokenbergs sāks strādāt Latvijas institūtā, taču ”900 sekunžu” rīcībā ir ziņas, ka šo rotāciju varētu neatbalstīt.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl