Slokenbergu grib ”noņemt no amata” un pārcelt uz darbu Ārlietu ministrijā

Pievienot komentāru
Slokenbergu grib ”noņemt no amata” un pārcelt uz darbu Ārlietu ministrijā
Tūrisma attīstības valsts aģentūras direktors Armands Slokenbergs (Foto: LETA)

Negaidīta cīņa izvērsusies par vēlmi Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) direktoru Armandu Slokenbergu atcelt no amata un pārcelt viņu uz darbu Ārlietu ministrijā. LNT raidījuma ”900 sekundes” rīcībā ir ziņas, ka šodien valdība varētu neatbalstīt viņa iecelšanu jaunajā amatā.

A. Slokenbergs TAVA vada kopš 2009. gada, un tā ir Ekonomikas ministrijas pārziņā. Tieši šī ministrija piedāvājusi A. Slokenberga, ”rotēt” uz Ārlietu ministriju, kur viņš neieņemtu ievērojamu amatu. Ekonomikas ministrijas pamatojums ir – ministrijai nepieciešams kvalificēts un pieredzējis ierēdnis vienota Latvijas tēla veidošanai.

Pats A. Slokenbergs šai motivācijai nepiekrīt. Tāpat pret viņa pārcelšanu ir arī tūrisma nozare, paužot bažas, ka ir cilvēki, kuri nevēloties, lai būtu informācija par valsts iepirkumu gaitu tūrisma nozarē.

Jūlijā izskanēja informācija, ka TAVA direktors varētu zaudēt amatu ieilgušā iepirkuma dēļ, kas aizkavējis Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas reklamēšanu. Pirmdien, 8. septembrī, bija paredzēts, ka Slokenbergs sāks strādāt Latvijas institūtā, taču ”900 sekunžu” rīcībā ir ziņas, ka šo rotāciju varētu neatbalstīt.