Šlesers: Saeimai ir jāatbalsta Gobzems; viņa acīs redzamā dzirksts ir tā, kas nepieciešama Latvijai

3 komentāri
Šlesers: Saeimai ir jāatbalsta Gobzems; viņa acīs redzamā dzirksts ir tā, kas nepieciešama Latvijai
KASPARS KRAFTS, F64

Premjera amata kandidāts Aldis Gobzems (KPV LV) šobrīd ir tas kandidāts, kurš ir jāatbalsta kā Latvijas Ministru prezidents, jo vēlētāji esot skaidri pateikuši, ka viņi vēlas pārmaiņas, tā uzskata uzņēmējs un bijušais politiķis Ainārs Šlesers.

Intervijā “Dienas Biznesam” Šlesers kliedē pēdējā laikā izskanējušās baumas par to, ka bijušais politiķis “stāv aiz partijas un Gobzema”, norādot, ka kopš 2011. gada viņš neatrodas aktīvajā politikā. Tiesa gan, viņu kā Latvijas pilsoni satraucot, “kas notiks ar mūsu valsti nākotnē”.

Izvērtējot pašreiz notiekošo, ekspolitiķis ir pilnīgi pārliecināts, ka Gobzems ir labākais kandidāts Ministru prezidenta postenim, “jo vēlētāji skaidri ir pateikuši, ka viņi vēlas pārmaiņas”. Šlesers uzskata, ka Gobzema acīs redzamā dzirksts ir tā, kas nepieciešama Latvijai.

Ainārs Šlesers
bijušais politiķis

[..] es šodien atklāti pasaku, ka atbalstu Aldi Gobzemu kā nākamo Latvijas premjeru. Un, es uzskatu, ka Latvijas Saeimas deputātiem ir jādara viss, lai Gobzema valdība tiktu apstiprināta.

Kā viens no Gozbema valdības izveidošanas galvenajiem traucēkļiem esot citu vēlme turpināt “veco politiku”, tāpēc tiekot darīts viss, lai “vecā politiskā vide”, kura būtu jānomaina, turpinātos, – tā uzskata Šlesers.

Bijušais politiķis ir pārliecināts, ka arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis, “zinādams visas šīs aizkulises, visas šīs spēles un intrigas, ir noticējis Gobzemam”, tāpēc arī izvirzot viņu šim amatam. Šleseru gan mācot šaubas, vai iespējamā valdība tiks apstiprināta Gobzema piedāvātajā modelī.

Atbildot uz “Attīstībai/Par!” apgalvojumu, ka “aiz Gobzema stāv Šlesers”, ekspolitiķis akcentē, ka tās ir tikai intrigas, “kas diemžēl ir novedušas Latvijas valsti tur, kur mēs esam”. Tiesa gan, Šlesers nedz apstiprināja, nedz arī noliedza viņa saistību ar “KPV LV” un Aldi Gobzemu.

Savukārt, runājot par Gobzema kā premjera kandidāta iespējamajām vājajām vietām, Šlesers min potenciālā Ministru prezidenta mēģinājumus izveidot valdību, “sapulcējot ap sevi visas tā saucamās latviskās partijas, bet šodien jau skaidri ir zināms, ka to plāns ir neatbalstīt Gobzema valdības izveidošanu”. Šlesers iesaka Gobzemam atteikties no visām sarkanajām līnijām, ataicinot “Attīstībai/Par!”, vēlreiz apsēsties pie sarunu galda un runāt par profesionāļu valdību. Arī “Saskaņa” būšot ieinteresēta atbalstīt profesionāļu valdību, “bet ar “Saskaņu” ir jārunā. Viņi arī ir Latvijas cilvēku ievēlēti pārstāvji Saeimā”.

Jau vēstīts, ka Valsts prezidents devis Gobzemam laiku līdz 10. decembrim, lai panāktu vienošanos par topošo valdību un tās prioritātēm. Sarunās par iespēju izveidot Gobzema valdību pašlaik piedalās viņa pārstāvētā ”KPV LV”, JKP, VL-TB/LNNK, ZZS, kā arī JV. Visas šīs partijas paudušas, ka neredz iespēju veidot valdību ar ”Saskaņu”.

Kopumā parlamentā darbojas septiņas frakcijas. No ”Saskaņas” Saeimā ievēlēti 23 deputāti, JKP un ”KPV LV” pārstāv pa 16 deputātiem, ”Attīstībai/Par!” un VL-TB/LNNK – pa 13, ZZS – 11, bet JV – astoņi deputāti.

TOP komentāri

 • teleskops
  +11 +11 0

  teleskops

  Šlesers varētu vismazāk atvērt muti lai nebojātu Gobzema reputāciju pietiekoši jau bija jālasa informācija priekšvēlēšanu laikā par Gobzema sadarbību ar oligarhu Šleseru.
 • Kā tad
  +3 +3 0

  Kā tad

  Te jau parādās, kas aiz Gobzemes stāv. Biedrs Šlesers. Viņam tas viss ir vajadzīgs, nevis Latvijai.
 • Novērotājs
  +3 +3 0

  Novērotājs

  Vai vispār kāds pieļāva iespēju, ka "Buldozers" neatbalstītu savu klonu?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl