Latvija būs viena no ES valstīm, kas izraidīs Krievijas diplomātus

23 komentāri

Latvija būs viena no Eiropas Savienības (ES) valstīm, kas izraidīs Krievijas diplomātus saistībā ar Eiropadomes lēmumiem par Lielbritānijā notikušu ķīmisko uzbrukumu Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam. ES tajā vaino Krieviju.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs LNT Ziņām apliecināja, ka Latvija būs viena no valstīm, kas koordinēti izraidīs Krievijas diplomātus. Tā rīkosies ES dalībvalstu grupa, kurā būs pārstāvētas daudzas ES dalībvalstis, skaidroja Rinkēvičs.

Pašlaik lēmumi vēl ir saskaņošanas procesā, tāpēc precīzāka informācija, arī par izraidāmo diplomātu skaitu, būs zināma nākamajā nedēļā, LNT Ziņām skaidroja ārlietu ministrs.

Edgars Rinkēvičs
ārlietu ministrs

Ir vesela, arī ES dalībvalstu grupa, kas koordinēti lems par diplomātiskās pases aizsegā strādājošu Krievijas specdienestu aģentu izsūtīšanu. Par to tiks paziņots nākamajā nedēļā koordinētā veidā. Tā kā, manuprāt, ir ievērota šajā ziņā gan solidaritāte, gan arī ne tikai atsevišķas valstis, bet valstu grupas ir pieņēmušas pietiekami adekvātus lēmumus. Mēs koordinēti kopā ar citām ES dalībvalstīm lemsim un konkrētus soļus paziņosim nākamās nedēļas sākumā. Tā var teikt, ka mēs izraidīsim, jautājums ir par apjomu, laiku un veidu, kā mēs to koordinēsim ar citām ES dalībvalstīm.

Kā zināms, ES valstu līderi ceturtdienas, 22. marta, vakarā samitā Briselē atbalstīja Lielbritānijas viedokli, ka Krievija, “ļoti iespējams”, ir atbildīga par bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa saindēšanu.

ES valstu līderi piektdienas rītā nolēma atsaukt ES vēstnieku Krievijā Markusu Edereru pēc tam, kad atbalstīja Lielbritānijas viedokli par Skripaļa saindēšanu.

Krievijas diplomātu izraidīšanu vai savu vēstnieku atsaukšanu no Krievijas apsver vairākas ES dalībvalstis, sekojot Lielbritānijas paraugam.

23 komentāri