Komentāri

Bez diskusijām Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja deputāta Alekseja Loskutova iesniegtos grozījumus KNAB likumā, kas paredz pamatīgi nostiprināt iestādes vadītāja autoritāti.

Klusībā, bez publiskām diskusijām, balsojumā pret šo ieceri nostājās tikai lielākā daļa Vienotības deputātu, lai gan pašu partijas biedrs ir bijis šīs ieceres kaldinātājs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vienotības deputāta Loskutova iesniegtie grozījumi paredz vairākas izmaiņas KNAB darbībā, taču svarīgākais ir iestādes priekšnieka varas nostiprināšana, proti, iespējas izrēķināties ar nepaklausīgajiem darbiniekiem.

Tas pamatīgi satraucis daļu no KNAB strādājošajiem, kuriem ar priekšnieku ilgstoši ir nesaskaņas. Bažas izteikusi KNAB arodbiedrība. Biroja izmeklēšanas bloka kādreizējā vadītāja Juta Strīķe pat Loskutovu nosaukusi par Streļčenoka pastnieku un asi kritizējusi likumprojektu.

Tikmēr šodien Saeimā otrajā lasījumā tas bez jebkādām diskusijām tika apstiprināts.

Izpētot balsojuma izdrukas, atklājas interesants fakts – par grozījumiem balsojusi Saskaņa, Nacionālā apvienība, ZZS un tikai trīs Vienotības pārstāvji – Loskutovs, Andrejs Judins un Veiko Spolītis.

Visi pārējie no Vienotības bija pret. Publiskās diskusijās ar partijas biedriem no Saeimas kanceles viņi neesot iesaistījušies, lai saglābtu grūstošo partijas reputāciju.

Loskutovs neslēpj, ka KNAB likuma grozījumi ļaus Streļčenokam un arī turpmākajiem KNAB priekšniekiem ieviest kārtību pēc sava prāta, un, pirmkārt jau, tikt galā ar Jutu Strīķi.

Krasā viedokļu atšķirība Vienotībā neizpratni radījusi arī koalīcijas partneros.

Likumu Saeimai būs jāskata vēlreiz, trešajā – galīgajā – lasījumā. Tomēr, ņemot vērā pašreizējo pārliecinošo balsu sadalījumu, prognozes liecina, ka Saeima strīdīgajām izmaiņām atkal dos zaļo gaismu.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl