Šķeļas Rīgas domes “Saskaņas” frakcija – vairāki deputāti no tās tiek izslēgti

7 komentāri
Šķeļas Rīgas domes “Saskaņas” frakcija – vairāki deputāti no tās tiek izslēgti
EDIJS PĀLENS, LETA

Rīgas domes “Saskaņas” frakcija ceturtdienas, 30. maija, vakarā no savām rindām izslēgusi četrus deputātus, – Vadimiru Baraņņiku, Alekseju Rosļikovu, Valēriju Petrovu un Vitāliju Dobovu, liecina TV3 Ziņu rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Neoficiāla informācija liecina, ka šāda rīcība saistīta ar četrotnes nevēlēšanos Rīgas vicemēra amatā atbalstīt frakcijas virzīto Sandri Bergmani.

Paralēli partijas “Gods kalpot Rīgai” pārstāvis Oļegs Burovs paziņojis, ka atsauc savu iesniegumu par atteikšanos no vicemēra amata.

Burova padomnieks Mareks Gailītis apstiprināja, ka Burovs atteicies no nodoma nolikt vicemērs pilnvaras, jo pretējā gadījumā nebūtu iespējams nodrošināt Rīgas domes darbu.

Līdz ar to valdošajai “Saskaņas”/”Gods kalpot Rīgai” koalīcijai vairs nav vairākuma. Iepriekš koalīcijai bija 32 deputātu pārsvars, un koalīciju atbalstīja arī neatkarīgais deputāts Oskars Putniņš. Rīgas domē strādā 60 deputāti. Koalīcijas pārstāvji sarunās ar LNT Ziņām pieļāva, ka situācijas risinājumu varētu meklēt piektdien.

Jau vēstīts, ka Rīgas domes deputāti ceturtdien ārkārtas sēdē par domes jauno priekšsēdētāju ievēlēja ”Gods kalpot Rīgai” deputātu Daini Turlo.

Neviens cits kandidāts mēra krēslam virzīts netika, bet Turlo bija izvirzījis aizejošais Rīgas mērs Nils Ušakovs (S). ”Par” Turlā kandidatūru balsoja 32 valdošās koalīcijas deputāti, bet 23 klātesošie opozīcijas deputāti izvēlējās balsojumā nepiedalīties.

Sākotnēji bija plānots, ka šovakar vēl vienā ārkārtas sēdē tiks ievēlēts arī otrs Rīgas vicemērs, kura postenis kļuva brīvs, no amata atkāpjoties Oļegam Burovam (GKR). Šī sēde jau bija nozīmēta uz plkst.20, tomēr opozīcijas darbību rezultātā ievilkās sēde, kurā tika vēlēts Rīgas mērs, tāpēc pēc ievēlēšanas Turlais paziņoja, ka vicemēra vēlēšanas ceturtdienas vakarā vairs nenotiks un tā ievēlēšanai tikšot sasaukta jauna sēde ”likumā noteiktajā kārtībā”.

Otra vicemēra amata kandidāta vārds joprojām nav oficiāli atklāts, taču neoficiāla informācija liecina, ka šim amatam tiks virzīts ”Saskaņas” politiķis Sandris Bergmanis, kurš aģentūrai LETA ir apliecinājis, ka būtu gatavs to ieņemt. Tādējādi abi vicemēri būs ”Saskaņas” politiķi.

Kā liecina TV3 Ziņu rīcībā esošā neoficiālā informācija, tad partijas ”Saskaņa” frakcija neieradās uz sēdi, kurā bija paredzēts ievēlēt pašas partijas nosaukto vicemēra amata kandidātu Bergmani. Šādi faktiski sēdē tika norauts kvorums, un, ļoti iespējams, partija kandidātu uz vicemēra amatu ir nolēmusi nomainīt.