Skaties, kurās pašvaldībās vara nav mainījusies jau 8, 16, 20 un pat 29 gadus! VIDEO!

4 komentāri

Zema vēlēšanu aktivitāte un pašvaldības vadītājs, kas amatā ir 15-20 gadus un vēl ilgāk. Tāda ir realitāte daudzās Latvijas lielajās pilsētās un arī mazākos novados.

Studentu grupa, kas sākusi parakstu vākšanu iniciatīvu portālā manabalss.lv, uzskata, ka politikas atjaunošanos pašvaldībās varētu mainīt un arī korupcijas riskus mazinātu amata termiņa noteikšana vietvaru vadītājiem. Viņi paši gan to nevēlas, un kā liecina TV3 ziņu veiktā aptauja, atbalsta šai iniciatīvai nav arī Saeimā.

Viens no rekordistiem pašvaldības vadītāja amatā ir Liepājas mērs Uldis Sesks – 20 gadus. Tikpat daudz gadu amatā ir Jēkabpils domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs. Aivars Lembergs Ventspils pašvaldību sāka vadīt vēl padomju laikos – 1988. gadā. Kopš 2007. gada likumsargi krimināllietas dēļ Lembergam aizlieguši pildīt domes priekšsēdētāja pienākumus, tomēr amatā viņš ir un faktiski ir Ventspils dzīves noteicējs jau 29 gadus. Andris Rāviņš – Jelgavas pašvaldību vada 16 gadus. Iniciatīvu portālā manabalss.lv sākta parakstu vākšana par pašvaldību priekšsēdētāju pilnvaru termiņa ierobežošanu, paredzot divu termiņu jeb astoņu gadu limitu. Tomēr visi iepriekš minētie kungi atkal startēs vēlēšanās un gatavi vadīt pašvaldību arī turpmāk.

Ja iniciatīva savāks 10 tūkstoš parakstu, par vietvalžu termiņu iegrožošanu nāksies lemt Saeimas deputātiem. Tomēr izskatās, ka vismaz pagaidām politiķi neko mainīt negrasās.

Patlaban likumā par pašvaldībām nav noteikti nekādi termiņu ierobežojumi pašvaldību vadītājiem. Tomēr citās valstīs limiti ir jau ieviesti – piemēram, ASV, Portugālē, Itālijā, Brazīlijā, Filipīnās un Taivānā.

Pilsētu mēri un viņu ilgums amatā

Ventspils – Aivars Lembergs (”Latvijai un Ventspilij”) – 29

Liepāja – Uldis Sesks (”Liepājas partija”) – 20

Jēkabpils – Leonīds Salcevičs (”Jēkabpils reģionālā partija”) – 20

Jelgava – Andris Rāviņš (Latvijas Zemnieku savienība) – 16

Rīga – Nils Ušakovs (”Saskaņa”) – 8

Rēzekne – Aleksandrs Bartaševičs (”Saskaņa”) – 8

TOP komentāri

 • Valdis
  +2 +2 0

  Valdis

  Toties Bārda (Leonīds Salcevičš) ir arī Feniksu vislielākais patsstāvīgais apmeklētājs. Jau arī 20 gadus. Viņam viens pogas spiediens, uz vienrocīgā bandīta, maksā 5 evriki. Jo naudiņa tak nāk kā pa reni, no Jēkabpils vasaļiem. Arī viņa vietnieks prot slaidi čurāt Fēniksu zālēs. Tā, ka pašvaldībās jau sen ir atgriezušies padomijas laiki, kad kompartijai piederēja gan tiesas, gan policija (milicija), gan visi administratīvie resursi. Leonīd ! Turies ! Tev vēl daudz skaistu uzvaru Feniksā gaida !!!
 • SO.
  0 0 0

  SO.

  Par Saeimas ilgsēdētājiem piekrītu- tur savus "dārgumus" partijas ievelk pa visiem iespējamiem caurumiem, kaut uz Taizemi vai Mēnesi aizsūtot lieko, bet pašvaldībās gan varam ietekmēt diezgan labi, tikai jārīkojas un jābalso ar galvu, nevis par piecīti.
 • Kārlis
  0 0 0

  Kārlis

  Tak kāda starpība, lai spēlē. Katrs ar savu algu var darīt!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm 1

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl