Skandāls Lielvārdē: Āboliņš skaidro, kas licis viņam aizņemties naudu no “ofšoru” kompānijas

1 komentārs
Skandāls Lielvārdē: Āboliņš skaidro, kas licis viņam aizņemties naudu no “ofšoru” kompānijas
401(K) 2012/Flickr

Pēc Lielvārdes bijušā mēra Jāņa Āboliņa teiktā, uzņēmums, kas bijis gatavs aizdot Lielvārdei, ticis reģistrēts Lihtenšteinā, savukārt Latvijā to pārstāv kāda konsultantu kompānija. Gadījumā, ja aizņēmums tiktu veikts, tie būtu līdzekļi, par kuriem procenti nav jāmaksā, un pirmie miljoni novada kontos parādītos jau šomēnes. Nauda tiktu tērēta infrastruktūras objektiem.

Finanšu ministrija nu jau bijušā mēra cēlajiem plāniem gan netic un darījumā saskata krāpnieciskas pazīmes. Par notikušo tikšot informētas tiesībsargājošās iestādes.

Tomēr arī Āboliņa darbības domes vadībā nevar raksturot kā koleģiālas. Viņš vienpersoniski kārtojis 200 miljonu eiro pašvaldības aizņēmumu no kādas ofšoru kompānijas. Šis fakts nācis gaismā, kad Āboliņš ieradies Valsts kasē prasīt akceptu šim darījumam. To uzzinot, Finanšu ministrija un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija uzdeva sasaukt Lielvārdes domes ārkārtas sēdi. Tās sākumā Āboliņš atkāpās, bet pārējie deputāti ar valsts ierēdņu palīdzību sprieda par to, kā radušos situāciju risināt.

Skaties foto!

Jānis Āboliņš Lielvārdes novada mēra amatu ieņem no vasaras vidus, kad pēc viņa paša iniciatīvas no amata tika gāzts ilggadējais pašvaldības vadītājs Aivars Trosks, kam tika pārmests autoritatīvs vadības stils.

Jau vēstījām, – no amata atkāpies Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs Jānis Āboliņš. Tas noticis, nākot gaismā viņa mēģinājumam vienpersoniski, pašvaldības vārdā aizņemties 200 miljonus eiro. Iespaidīgo summu esot gatava aizdot kāda Lihtenšteinā reģistrēta ofšoru kompānija.

Skaties video un uzzini vairāk!