Situācija ar problēmām vēlēšanu procesā ir skandaloza, uzskata Saeimas deputāts Valainis

2 komentāri
Situācija ar problēmām vēlēšanu procesā ir skandaloza, uzskata Saeimas deputāts Valainis
EDIJS PĀLENS, LETA

Informācijas neizsūtīšana pusei vēlētāju par Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iecirkni un tehniskās problēmas, kas traucē nobalsot tiem, kuri to vēlas izdarīt iepriekšējā balsošanā, ir skandaloza situācija, tā uzskata Saeimas deputāts Viktors Valainis (ZZS).

Valainis kopā ar vairākiem deputātiem sniedza grozījumus EP vēlēšanu likumā, lai piektdien par četrām stundām pagarinātu vēlēšanu iecirkņu darba laiku.

Deputāts LNT atzina, ka Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) jau aicināts izvērtēt iekšlietu ministra atbildību.

Iepriekš jau vēstīts, ka, reaģējot uz situāciju, ka tehnisku iemeslu dēļ ceturtdien, 23. maijā, daudziem traucēta iespēja nobalsot EP vēlēšanās, Saeimas deputāti steidz veikt grozījumus EP vēlēšanu likumā, lai piektdien pagarinātu vēlēšanu iecirkņu darba laiku par četrām stundām.

Šobrīd likumā balsu nodošanai atvēlētais laiks ir no plkst. 10.00 līdz plkst. 16.00, pēc grozījumiem tas būs līdz plkst. 20.00.

Šādam lēmumam nebūtu pamata, ja visi vēlētāji būtu saņēmuši paziņojumus par vēlēšanu iecirkni, tomēr, kā iepriekš ziņots, paziņojumus nav saņēmusi aptuveni puse balsstiesīgo.

Saeima jau vienojās šo ieceri nodot izskatīšanai Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā. Saeimas sēdē izsludināts pārtraukums, kura laikā komisija izskatīs šo priekšlikumu. Tad to atkārtoti plānots izskatīt parlamenta sēdē un pieņemt galīgajā lasījumā. Savukārt Valsts prezidents Raimonds Vējonis jau šodien varētu šo likumu izsludināt.

Kā ziņots, ceturtdien visi 954 Latvijas vēlēšanu iecirkņi iepriekšējai balsošanai bija atvērti trīs stundas – no plkst. 9.00 līdz 12.00.

Taču Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) tiešsaistes datu apmaiņas sistēmas tehnisko traucējumu dēļ vairākiem simtiem balsstiesīgo, kas vēlējās piedalīties EP vēlēšanu iepriekšējā balsošanā, šodien nācies pamest vēlēšanu iecirkņus nenobalsojušiem, noskaidroja aģentūra LETA.