Šis ir labs laiks Eiropas Savienībai, bet briti savu izvēli nožēlos – ar optimismu Eiropas Parlaments atsāk darbu

0 Komentāru
Šis ir labs laiks Eiropas Savienībai, bet briti savu izvēli nožēlos – ar optimismu Eiropas Parlaments atsāk darbu
AP/LETA

Eiropas kuģa burās atkal pūš vējš. Tā, atsākoties jaunajam Eiropas Parlamenta darba cēlienam, savā ikgadējā uzrunā deputātiem sacīja Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers. Optimisma caurstrāvotajā vēstījumā viņš piedāvājis ieviest jaunas reformas un veikt izmaiņas, bet kritiķi norāda, ka Eiropas Komisijas vadītājs sasolījis pārāk daudz, vienlaikus apejot jūtīgos jautājumus. 

Šis ir labs laiks Eiropas Savienībai, kurai jākļūst vēl vienotākai un ciešākai, bet briti savu lēmumu no savienības izstāties nožēlos. Tāds vēstījums uzrunā Eiropas Parlamentam izskanēja no Eiropas Komisijas prezidenta Žana-Kloda Junkera, kurš piedāvā vairākas būtiskas reformas.

Bulgārijai un Rumānijai beidzot jākļūst par Šengenas zonas valstīm, bet tām valstīm, kas vēl nav eirozonā, ir jāpalīdz ieviest vienotā valūta, uzskata Komisijas prezidents. Tāpat nepieciešams slēgt vairākus jaunus brīvās tirdzniecības līgumus ar trešajām valstīm un veikt reformas Eiropas Savienības pārvaldē.

ŽANS KLODS JUNKERS
Eiropas Komisijas prezidents

Vējš ir atgriezies Eiropas burās. Mums ir parādījies iespēju logs, bet tas nepaliks vaļā mūžīgi. Izmantosim šo momentu!

 

Latvijas parlamentārietis Roberts Zīle tikmēr norāda, – runā sasolīts neizpildāmais.

Roberts Zīle
EP deputāts

Ambīciju bija pārāk daudz, un visi saprot, ka tās nebūs īstenojamas. Tur bija viss visiem sasolīts. Mums, Baltijas valstīm, tikai simtgades apsveikumi, bet rumāņiem, bulgāriem – iestāšanās Šengenā. Vāciešiem priekšvēlēšanu situācijā – solījums, ka Turciju nekad neuzņems. Tādā garā.

Junkers pauda nožēlu, ka ne visas valstis bijušas solidārās bēgļu uzņemšanā. Iepriekš vairāku valstu iebildumu dēļ izgāzās centieni ieviest obligātās bēgļu kvotas. Tomēr migrācija Eiropas Savienības darbakārtībā palikšot.

Tomēr par to, vai jāmēģina ieviest arī jauni patvēruma meklētāju sadales mehānismi starp dalībvalstīm – Junkers šodien neizteicās.

Runā neatbildēts palika arī jautājums, kā notiks “Brexit” sarunas. Noprotams, ka tās būs ne tikai sarežģītas, bet arī emocionālas. Pēc Junkera apgalvojuma, ka briti izstāšanos nožēlos, zālē uzreiz izskanēja britu eiroskeptiķu nievājošas piezīmes.

0 Komentāru