“Sievietei jābūt pirmajai, vīrietis stums un palīdzēs!” Hosams Abu Meri skaidro, kāpēc “noracis” savas politiskās ambīcijas

Komentāri

Trešdien, 4. jūlijā, partiju apvienība “Jaunā Vienotība” atklāja savu piedāvājumu vēlētājiem Saeimas vēlēšanās.

Reitingi pašlaik rāda, ka “Vienotībai” vēlēšanās klāsies grūti, un tas bija manāms arī ceturtdien. Tā, piemēram, Rīgā “Vienotības” saraksta pirmo numuru plānots piešķirt ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam, taču viņš nemaz skaidri nesaka, vai paliks “Vienotībā”. Vēlēšanu sarakstos iezagušās arī vairākas citas negaidītas izmaiņas.

Rīgā ar pirmo vietu startēs ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, Vidzemē – deputāte Inese Lībiņa- Egnere, Zemgalē – Labklājības ministrs Jānis Reirs, Kurzemē – ekonomikas ministrs Arvils Ašeradns, Latgalē – Saeimas deputāts Aldis Adamovičs.

“Mūsu prioritātes – izglītība, valsts drošība, tiesiskums un, protams, darba algas,” skaidro Kariņš.

Līdz šim kā pirmais Vidzemes sarakstā bija minēts Hosams Abu Meri, bet viņš nolēmis piekāpties, dodot pirmo vietu Lībiņai Egnerei, un pats aizvirzījies uz Vidzemes saraksta pēdējo, 36. pozīciju.

“Es uzskatu, ka sievietei jābūt pirmajai – tāpēc Inese ir numur viens, un vīrietis stums un palīdzēs. Ļoti vienkārši mehānismi, kā jāstrādā,” skaidro Abu Meri.

Tieslietu lomu sola sakārtot Inese Lībiņa-Egnere. Tāpat “Jaunā Vienotība” uzsver, ka lietas jāiztiesā ne ilgāk kā divu gadu laikā, nepieciešams ieviest konkurenci maksātnespējas administrēšanas jomā.

“Tas nebija Hosama upuris! Tieši otrādāk – es neraujos būt Nr.1 Vidzemē. Es varbūt pat būtu priecīgāka aiz kāda kunga platās muguras paslēpties un komfortablāk dzīvot. Nedomāju, ka kāds šeit ir upurējis, tieši otrādāk, – ļaut cilvēkiem sevi parādīt un likt enerģiju lietā,” stāsta Lībiņa-Egnere.

Smags trieciens “Vienotībai” bija eiroparlamentārieša Arta Pabrika pēkšņā pārbēgšana pie “Attīstībai/Par”. Kuluāros runā, ka “Attīstībai/Par” vēlas savā sarakstā redzēt Edgaru Rinkēviču, kurš ceturtdien atteicās komentēt runas par iespējamo politisko partiju nomaiņu.

Viņš norāda: “Tās ir privātas sarunas, man ir simpātiskas daudzas idejas. Lielākā kļūda līdz šim, ka janvārī februārī neveidojām lielāku apvienību. Tur ir dažādi apstākļi, iekšējas un ārējas ambīcijas.

Pašreizējie reitingi liecina, ka “Jaunajai Vienotībai” neizdosies pārvarēt kritisko 5% barjeru.

Politikas komentētājs Māris Zanders pauž: “Ja paskatāmies, kādi ir bijuši vēstījumi par “Jauno Vienotību”, – ir saslēgti dažādi sadarbības līgumi ar reģionālajām partijām. Tas ir brīnišķīgi, bet cita lieta – saturs tad kāds? Pats fakts vien, ka kādas vietējās varas populāras partijas vēl uzskata par vajadzīgu sadarboties ar “Vienotību”, – ar to ir drusku pa maz!”

“Vienotība” par saviem politiskajiem pīlāriem izvirzījusi ideju, ka no 2019. gada Valsts prezidents jāvēl atklātā Saeimas balsojumā, nepieciešams publiskot lietu materiālus sabiedrībai nozīmīgos kriminālprocesos, tajā skaitā tā dēvētajā “oligarhu lietā”, publiskot čekas maisu saturu.

Lasi vēl