Sena tradīcija valdībā: tirgošanās ar budžeta līdzekļiem apmaiņā pret labvēlīgiem politiskiem lēmumiem

0 Komentāru
Sena tradīcija valdībā: tirgošanās ar budžeta līdzekļiem apmaiņā pret labvēlīgiem politiskiem lēmumiem
LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma saskaņā ar Latvijas Reģionu partijas (LRA) pārstāvju pausto gatavojas tikties ar opozīcijas partiju pārstāvjiem, lai apmaiņā pret iespēju spriest par budžeta līdzekļu izlietojumu panāktu Vienotībai labvēlīgu lēmumu atbalstu. 

Latvijas Reģionu apvienība (LRA), kas atrodas opozīcijā un kuras skaļākie pārstāvji ir Artuss Kaimiņš un Mārtiņš Bondars, atteikusies no Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas piedāvājuma deputātiem sadalīt pārdesmit tūkstošus eiro no budžeta pēc saviem ieskatiem apmaiņā pret Vienotībai labvēlīgiem politiskiem lēmumiem.

Straujuma vēlējās piedāvāt LRA iespēju ietekmēt valsts budžeta līdzekļu pārdali, izmantojot tā dēvētās “deputātu kvotas”.

Proti, Latvijā jau gadiem spēkā ir tradīcija, ka valdība pārsvarā koalīcijas deputātiem dod iespēju katram sadalīt pārdesmit tūkstošus eiro pēc saviem ieskatiem, piemēram, sava novada skolas jumta remontam vai patriotiskas filmas uzņemšanai.

Ministru prezidentei par pārsteigumu, “reģionāļi” no šādas naudas atteicās.

Dainis Liepiņš, LRA Saeimas frakcijas vadītājs:

Pirms budžeta pieņemšanas Saeimā Straujuma gatavojas tikties arī ar abām pārējām opozīcijas partijām – No sirds Latvijai un Saskaņu –, kuras, visticamāk, arī saņems piedāvājumu pārdalīt  budžeta līdzekļus, apmaiņā pret Vienotībai svarīgu jautājumu apstiprināšanu Saeimā.

 

Skaties video un uzzini vairāk!

0 Komentāru