2 komentāri

Šodien Saeimas ēkā notiek balsojuma sēde, kurā plānots ievēlēt jauno Latvijas prezidentu. No četriem kandidātiem palicis vairs tikai viens – Raimonds Vējonis -, kuram pietrūkst piecu balsu. Mārtiņš Bondars, Sergejs Dolgopolovs un Egils Levits vairs neturpina cīņu par prezidenta amatu. Seko līdzi notikumiem kopā ar Skaties.lv!

18:39

Nākamais valsts prezidents Raimonds Vējonis (ZZS) pēc prezidenta vēlēšanu rezultātu paziņošanas solīja turpināt strādāt Latvijas valsts un tautas labā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņš solīja stiprināt valsts drošību, veicināt reģionu kā arī visas valsts attīstību un celt tautas labklājību.

18:20

Par Valsts prezidentu šodien Saeima ievēlēja aizsardzības ministru Raimondu Vējoni (ZZS).

18:01

Turpinās Saeimas deputātu balsojums.

17:36

Nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK politiķi šodien neieradās uz koalīcijas partiju frakciju sanāksmi.

Kā apstiprināja Vienotības līdere Solvita Āboltiņa, ņemot vērā nacionālās apvienības politiķu neierašanos, koalīcijas sēde notikt nevarēja.

17:08

Nacionālās apvienības Visu Latvijai-Tēvzemei un brīvībai/LNNK frakcija pēdējā Valsts prezidenta vēlēšanu balsojumā balsos pret aizsardzības ministru Raimondu Vējoni (ZZS), kurš palicis vienīgais kandidāts.

Šāds lēmums pieņemts apvienības frakcijas sēdē, uzklausot savu kandidātu Egilu Levitu, kurš paudis gatavību piedalīties otrajā vēlēšanu kārtā.

17:00

Nacionālās apvienības (NA) izvirzītais Valsts prezidenta amata kandidāts Egils Levits pēc tikšanās Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces (NA) kabinetā žurnālistiem pauda, ka nupat Saeimā notikušais balsojums ir “interesants”.

Levits, iznākot no Mūrnieces kabineta, kurā atradās arī vairāki Vienotības un NA deputāti, tostarp Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Roberts Zīle, žurnālistiem lakoniski norādīja, ka frakcija pašlaik apspriedīs notikušo balsojumu.

16:52

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis nav “tik pārliecināts” par Valsts prezidenta ievēlēšanu nākamajā balsojumā, taču ZZS joprojām vēlēšanās piedaloties ar domu, ka tās kandidāts Raimonds Vējonis (ZZS) uzvarēs.

Vēlēšanas ir nonākušas finiša taisnē un ar piekto balsojumu procesam vajadzētu noslēgties, norādīja Brigmanis. Vējoņa saņemtās 46 balsis politiķis vērtē kā labu rezultātu.

16:24

Par Vējoni nobalsoja 46 deputāti, bet pret bija 52. Savukārt par otro kandidātu nacionālās apvienības Visu Latvijai! Tēvzemei un brīvībai/LNNK virzīto Eiropas Savienības Tiesas tiesnesi Egilu Levitu – 26 deputāti, bet pret viņa kandidatūru – 72 deputāti.

16:19

Pašlaik koalīcijas frakcijas devušās uz savām frakcijas sēdēm, lai lemtu par tālāko rīcību piektajā balsojumā, kad vajadzēs balsot par vienīgo Valsts prezidenta amata kandidātu aizsardzības ministru Raimondu Vējoni (ZZS).

15:50

Kā vienīgais kandidāts uz Valsts prezidenta amatu šobrīd paliek Raimonds Vējonis. Ceturtajā prezidenta vēlēšanu kārtā par viņu nobalsojuši 46 deputāti, savukārt Egils Levits ar 26 balsīm izstājas no turpmākās cīņas par prezidenta amatu. Deputāti dodas 90 minūšu garā pārtraukumā.

15:34

Pašreizējais Valsts prezidents Andris Bērziņš sarunā ar TV3 atzīst, ka viņa ievēlēšanas laiks bijis vienkāršāks: “Es varbūt kļūdos, bet man šķiet, ka interešu latiņa ir pacelta ļoti augstu. [..] Tāda ir mana sajūta. Bet rezultāts būs – par to šaubu nav.”

15:02

Reaģējot uz vairākiem nederīgajiem biļeteniem, deputāts Ingmārs Līdaka no Saeimas tribīnes atgādina deputātiem – ieskaitītas tiks vienīgi tās balsis, kuras vēlēšanu biļetenos atzīmētas ar krustiņu. Cita veida pierakstu gadījumā biļetens tiks atzīts par nederīgu.

14:09

Saņemot vismazāko balsu skaitu trešajā balsojumā, no cīņas par Valsts prezidenta amatu otrais izstājās partijas Saskaņa virzītais Saeimas deputāts Sergejs Dolgopolovs. Par viņu nobalsojuši 23 deputāti, savukārt Egils Levits un Raimonds Vējonis, kuri turpina cīņu par prezidenta amatu, saņēmuši attiecīgi 26 un 35 deputātu balsis. Vēl 12 Saeimas deputāti nobalsojuši pret visiem kandidātiem.

Foto: LETA

Foto: LETA

 

13:30

Jaunākajā TNS pētījumā noskaidrots, ka visai liela daļa Latvijas sabiedrības nemaz neinteresējas par prezidenta vēlēšanām. 23% no aptaujātajiem atzinuši, ka viņi tām neseko vispār, bet tikai 7% iedzīvotāju par šiem politiskajiem procesiem interesējas pastiprināti.

13:15

TV3 Ziņu žurnālists Guntis Meisters norāda, ka vairāki deputāti ir sašutuši par lielo nederīgo vēlēšanu biļetenu skaitu. Pirmajā balsojumā par nederīgiem tika atzīti seši biļeteni, bet otrajā – trīs. Daļa Vienotības deputātu ir pārliecināti, ka tā ir apzināta rīcība, lai šodien prezidentu neievēlētu un būtu nepieciešamas jaunas velēšanas.

13:07

Otrās kārtas balsojuma rezultāti – visvairāk deputātu balsu saņem Raimonds Vējonis (34), kuram seko Egils Levits ar 25 balsīm un Sergejs Dolgopolovs ar 24 balsīm. Mārtiņš Bondars ar septiņām balsīm izstājas no cīņas par prezidenta amatu.

Foto: LETA

Foto: LETA

12:50

Saņemot tikai 7 Saeimas deputātu atbalstu, no balsojuma par prezidenta amatu izstājas Latvijas Reģionu apvienības izvirzītais Mārtiņš Bondars.

12:22

Sākas otrā balsošanas kārta – deputāti dodas pie vēlēšanu urnām.

12:00

Saeimā esošie mediju pārstāvji atraduši savas izklaides – apkārt ceļo aptaujas lapiņa, uz kuras klātesošie žurnālisti prognozē, vai šodien prezidents tiks ievēlēts.

Foto: Guntis Meisters, TV3 Ziņas

Foto: Guntis Meisters, TV3 Ziņas

11:53

Apzināta paviršība vai rupja kļūda? Kā no Saeimas tribīnes ziņo deputāts Ingmārs Līdaka, pirmajā balsojumā par nederīgām atzītas sešas deputātu vēlēšanu biļetes.

11:49

Pirmās kārtas balsojuma rezultāti ir apkopoti! Ievēlēts nav neviens no četriem izvirzītajiem prezidenta kandidātiem. Par Raimondu Vējoni atdotas 34 balsis, Egilu Levitu – 24 balsis, Sergeju Dolgopolovu – 23 balsis, bet Mārtiņš Bondars saņēmis 7 deputātu balsis.

11:35

Pirmais balsojums noslēdzies – urnas ir atvērtas un šobrīd notiek balsu skaitīšana.

Foto: Guntis Meisters, TV3 ziņas

Foto: Guntis Meisters, TV3 ziņas

11:10

TV3 ziņu žurnālists Guntis Meisters vēsta, ka prezidenta vēlēšanu debates noslēgušās bez lielām emocijām. Deputāti pārsvarā aģitēja par saviem favorītiem un aicināja kolēģus balsot pēc sirdsapziņas. Tagad sākusies balsošanas pirmā kārta. Deputāti sastājušies rindā un gaida savu kārtu.

10:50

Kā liecina šobrīd LNT rīcībā esošā informācija, tad vairākums Saeimas deputātu patlaban sliecas atbalstīt Raimondu Vējoni vai Egilu Levitu – par viņiem plāno balsot attiecīgi 35 un 27 tautas kalpi. Tiesa, lai prezidents varētu tikt ievēlēts, ir nepieciešama vismaz 51 Saeimas deputāta balss.

10:19

Nacionālās apvienības deputāts Raivis Dzintars savā uzrunā no Saeimas tribīnes aicina balsot par viņa pārstāvētā politiskā spēka izvirzīto prezidenta kandidātu Egilu Levitu.

10:03

Vienotības deputāte Solvita Āboltiņa norāda, ka partijas deputāti balsošot par diviem kandidātiem – Raimondu Vējoni un Egilu Levitu. Āboltiņa aicina visus deputātus balsot atklāti.

10:00

Sākusies Saeimas sēde, un spīkere Ināra Mūrniece aicina visus deputātus balsot pēc sirdsapziņas.

9:55

Arī Inese Lībiņa-Egnere publiski pauž atbalstu izvirzītajam prezidenta kandidātam Egilam Levitam. Kopumā viņu šobrīd sola atbalstīt deviņi Vienotības deputāti.

9:40

Pie Saeimas ēkas ieradušies ap 50 cilvēku, lai paustu savu atbalstu Egilam Levitam.

9:20

Vairums deputātu ir jau ieradušies Saeimā un pamazām ieņem savas vietas. Ap ēku izvietotas vairākas barjeras, rēķinoties ar iespējamajiem protestētājiem, tomēr pagaidām parlamenta ēkas apkaimē viss ir mierīgi.

Foto: LETA

Foto: LETA

8:10

Bijušais premjers Valdis Birkavs un bijušais Saeimas deputāts Kārlis Leiškalns intervijā LNT raidījumam 900 sekundes izteica prognozi, ka prezidenta vēlēšanas var atnest jaunu valdību un premjeru.

8:00

Intervijā LNT raidījumam 900 sekundes Vienotības deputāts Ints Dālderis atklāj, ka savu balsi plāno atdot par Nacionālās apvienības izvirzīto kandidātu Egilu Levitu.

7:30

Kā atklāj Saeimas ēdnīcas darbinieki, notiek gatavošanās darbam visas dienas garumā. ”Ikdienišķais – kotletes, karbonādes, neiztrūkstoši, pie tā ir pierasts. Jēra gaļa, podiņi mums būs ļoti skaisti – jēra gaļa ar dārzeņiem,” ēdienkarti komentē ēdnīcas pavāre Anna Skrīvele.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl