Seju aizsedzošs apģērbs. Tā aizliegumu atbalstītu lielākā daļa Saeimas deputātu

0 Komentāru
Seju aizsedzošs apģērbs. Tā aizliegumu atbalstītu lielākā daļa Saeimas deputātu
Foto: EPA / LETA

Gaidot Āfrikas un Tuvo Austrumu bēgļu ierašanos Latvijā, opozīcijā esošā Latvijas Reģionu apvienība rosinājusi ar likuma spēku aizliegt sejas aizklāšanu. Par aizlieguma neievērošanu varētu piemērot prāvu soda naudu. Iniciatīvas mērķis ir palielināt sabiedrisko kārtību un drošību. Idejai ir atbalsts arī valdošajā koalīcijā un sabiedrībā. Eksperti norāda, ka mums ir jārūpējas par savas kultūras vērtību aizsardzību.

Opozīcijas politiķi atsaucas uz citās Eiropas valstīs ieviesto praksi, kur sejas aizsegšana publiskās vietās ir aizliegta. Tāda kārtība ir spēkā, piemēram, Francijā, Beļģijā, Nīderlandē, kā arī atsevišķās Itālijas un Spānijas pilsētās.

Arī dažās Vācijas federālajās zemēs sievietēm, kuras strādā sabiedriskas nozīmes darbavietās, īpaši skolās un birojos, aizliegts valkāt apģērbu, kas aizklāj seju. Reģionu apvienība izstrādājusi likumprojektu Par personas sejas aizklāšanas regulējumu publiskās vietās. Ir paredzēti arī atsevišķi izņēmumi – sejas drīkstētu aizsegt, ja tas nepieciešams dienesta pienākumu pildīšanai. Tāpat aizliegums neattiektos uz sporta un mākslas pasākumiem, kā arī tradicionāliem kultūras pasākumiem.

Skaties foto:

Lai ieviestu šādu aizliegumu, iniciatīva jāatbalsta arī citiem parlamentā pārstāvētiem politiskajiem spēkiem. Saeimas frakcijās norāda, ka reģionāļu izstrādāto likumprojektu vēl nav lasījuši, taču ideju atbalsta

Kultūras socioloģe Dagmāra Beitnere-Le Galla norāda, ka bēgļiem ir jāpieņem tās valsts vērtības, kurā viņi lūdz patvērumu. Savukārt mums ir pienākums aizsargāt savu kultūru un tradīcijas.

Iepriekš Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicināja sākt diskusiju par nepieciešamību aizliegt vai atļaut Latvijā sabiedriskās vietās nēsāt musulmaņu galvassegas un citus apģērbus, kas aizsedz seju. Tikmēr Drošības policija aicina izvērtēt starptautisko pieredzi. Drošībnieki gan vērš uzmanību uz to, ka atsevišķās valstīs šāds aizliegums izraisījis vardarbīgas sadursmes ar policiju. Tās ir zemes ir lielu musulmaņu kopienu.

Skaties video:

0 Komentāru