Seile lēš, ka zaudēs izglītības ministres amatu, un pati vairs tam pieteikties negrasās

Pievienot komentāru
Seile lēš, ka zaudēs izglītības ministres amatu, un pati vairs tam pieteikties negrasās
LETA

Kamēr politiķi vēl tikai skicē topošās koalīcijas aprises, visticamāk, jaunajā sasaukumā nebūs līdzšinējās izglītības ministres Mārītes Seiles. Ņemot vērā Vienotības līderu izteikumus, Seile lēš, ka amatā netiks aicināta, un pati pieteikties negrasās. Tikmēr Vienotības iekšienē kārtējo reizi dalās viedokļi – liberālais atzars atbalsta Seili, taču konservatīvais, partijā noteicošais spārns, ir pret viņu.

Kritiskus vārdus Izglītības ministres Mārītes Seiles virzienā velta Vienotības pārstāvji Solvita Āboltiņa un Kārlis Šadurskis. Seilei tiek pārmesta neprasme rast dialogu ar nozares pārstāvjiem, par ko liecinājis skolotāju streiks. Tieši pedagogu algu jautājums minēts kā viens no svarīgākajiem, kas jārisina jaunajai valdībai, un daļā Vienotības valda viedoklis, ka Seile ar to nespēs tikt galā.

Foto:

Pretējās domās ir Vienotības pārstāve Ilze Vinķele. Viņasprāt, Seile ir profesionāls cilvēks īstajā vietā, taču viņas vēlmi mainīt un uzlabot sistēmu ir iznīcinājusi vēsā un pat negatīvā attieksme no partijas, kas savulaik pati viņu izvirzīja atbildīgajā amatā. Tas esot bīstams signāls, kas atbaidīs no iesaistīšanās politikā jaunus, zinošus nozares ekspertus.

Tikmēr pati Seile ar preses sekretāres starpniecību TV3 Ziņām norāda, ka jaunajā valdībā nav aicināta.

Atšķirībā no Vienotības, Seili atbalsta Nacionālā apvienība, kas pauž bažas, ka labi iesāktais darbs izrādīsies veltīgs.

Tikmēr nevalstiskajā sektorā par Seili viedokļi atšķiras. Izglītības nozares arodbiedrības vadība ir pret viņu, lai gan arodbiedrības mājas lapā izsludinātajā aptaujā vairums izteicies, ka Seilei darbs jāturpina. Atbalstu ministrei paudusi arī Latvijas Jaunatnes padome un vecāku forums.

Video!