2 komentāri

Aizvadītā gada pieredze bijusi, ka daļa politiķu krietni vairāk domā par nākamajām vēlēšanām, nevis darbiem, kas ir jāizdara, tā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes atzina bijusī izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

Kā piemēru viņa minēja sarunas par kritērijiem 10. klases atvēršanai. ”Tajā brīdī bija daudz diskusiju ar pašvaldību vadītājiem. Bija daļa pašvaldību vadītāju, kuri teica, ka šādus kritērijus vajag arī pamatskolām. Un tieši šī bija viena epizode, kad pašvaldību vadītāji teica – tas ir pareizi, ko jūs darāt, bet mēs to nekad neteiksim savā pašvaldībā, jo mums vajag, lai par mums nobalso nākamajās vēlēšanās,” atstāstīja Seile.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šis viņai esot liels jautājums. ”Es saprotu, ka jebkurā vietā ir spēles noteikumi, ir lietas, ko tu nesaki skaļi, bet kur ir tā robeža? Es neesmu pārliecināta, ka spēle par vēlētāju balsīm ir tik vienkārša, bet varbūt ir. Tas ir mans jautājums, es nezinu,” teica Seile.

Runājot par to, ar kādām grūtībām tiek pieņemti smagi lēmumi, kas vēlāk tomēr tiek atzīti par labiem, Seile minēja Ogres tehnikuma piemēru.

Nesen tika atklāts renovētais Ogres tehnikums, kur bija apvienotas trīs skolas. Tagad tur ir skaista, moderna mācību bāze, ir pasniedzēji, kuri saka, ka viņi ir priecīgi būt telpās ar ļoti mūsdienīgām iekārtām. ”Skolotāji saka, ka viņiem pašiem tagad būs vairāk jāmācās, ir apmierināti bērni. Bet tajā brīdī, kad šīs skolas bija jāapvieno, jūs varat iedomāties, cik daudz protestu bija par to – kāds skolotājs pazaudēs darbu, kā tad tā, nu šīs skoliņas te bija, un viss ir tik skaisti,” atcerējās Seile.

Tad, kad šis laiks ir pagājis un ir redzams rezultāts, visi nāk un aplaudē un saka, cik skaisti, vajadzētu vairāk. ”Vai tajos brīžos, kad mēs redzam šos veiksmes stāstus, vai mēs, visi sveicēji, atceramies, ko tas kādam ir prasījis, lai tur nokļūtu? Un tur nebija tikai patīkami lēmumi,” norādīja bijusī ministre.

”Kāpēc mēs, politiķi, esam pieņēmuši lēmumus iepriekšējos struktūrfondu finansējuma periodos būvēt sporta zāles tur, kur jau pirms pieciem gadiem bija skaidrs, ka tur nebūs bērnu. Un šogad, diskutējot par skolu tīklu, mums bija piemēri, kad pašvaldību vadītāji teica – šeit vairs nav bērnu, mums īstenībā bērniem būtu daudz labāk, ja viņi brauktu uz piecus kilometrus attālo skolu, bet mēs nevaram vērt šo skolu ciet, jo tur ir uzbūvēta sporta zāle un tāpēc šai skolai ir jāpastāv. Mans jautājums ir, par ko mēs tajā brīdī domājam, kad pieņemam šādus lēmumus.”

Video

TOP komentāri

 • Iveta Skrastiņa
  +1 +1 0

  Iveta Skrastiņa

  Atbalsts no sabiedrības būtu bijis daudz lielāks un būtu bijis vispār, ja Seiles kundze ar šo atklāsmi būtu nākusi klajā esot amatā. Amatu visticamāk nesaglabātu, bet tas jau nenotika arī tāpat. Protams, daudziem nav drosmes izteikt savas domas arī pēc būšanas amatā. Daudzi tā arī nesaskatīja viņas kompetenci.
 • SO.
  0 0 0

  SO.

  Piekritu Seiles kundzei par politiku attieksmi-lai gan viņi vaimanā par mazajām algām, ka nav, kas iet politikā tās dēļ, visādas citādas runas, bet turas pie vietām visiem zobiem, nagiem, ragiem,kaut nu neizlidotu no vietām.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl