Savākti 10 tūkst. parakstu par ideju liegt Saeimas deputātiem iespēju “atturēties” balsojumā

5 komentāri
Savākti 10 tūkst. parakstu par ideju liegt Saeimas deputātiem iespēju “atturēties” balsojumā
Ieva Lūka / LETA

Jālikvidē iespēja Saeimas balsojumos atturēties – šādu priekšlikumu nāksies vērtēt parlamenta deputātiem.

Portālā ”Manabalss.lv” savākti vairāk nekā 10 000 parakstu par labu idejai likvidēt iespēju atturēties Saeimas balsojumos. Šodien paraksti iesniegti parlamentā. Pašreizējā kārtība paredz, ka Saeimā balsojums ”atturos” pēc būtības neatšķiras no balsojuma ”pret”, tāpēc iniciatīvas autori uzskata, ka atturēšanās ļauj deputātiem vienkārši izvairīties no atbildības.

Pauls Raudseps
žurnālists, “Manabalss.lv” iniciatīvas autors

Viens no svarīgākajiem balsojumiem pēdējo 10 gadu laikā bija balsojums par to, vai atļaut veikt kratīšanu Šlesera dzīvesvietā. Tajā gadījumā 35 nobalsoja ”par”, septiņi – “pret”. Varētu domāt, ka pieņemts. Bet nē – vēl 37 deputāti atturējās, un līdz ar to šis priekšlikums tika noraidīts. Un tas noveda pie Saeimas atlaišanas.

Parakstu iesniegšana parlamentā nozīmē, ka šo jautājumu nāksies vērtēt Saeimai. Tomēr parlamentā jau iepriekš ir bijuši mēģinājumi likvidēt atturēšanās balsojumu, taču tie vienmēr ir izgāzušies.

TOP komentāri

 • Alda Zarecka
 • Dāniels Balodis
  +1 +1 0

  Dāniels Balodis

  Saima off.Latvijai ir liels mīnus ka Prezidents neko neņem savās rokas ,un neko nerisina,bet gan Saime risina viņa vietaa.Loti noželojami
 • Eldars Salvis Ozolinsh
  +1 +1 0

  Eldars Salvis Ozolinsh

  Izdomaas citu opciju.
  Ne jau shitie glumiki tik aatri padosies...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl