1 komentārs

Otrdien, 15. augustā, pēc vairāku gadu pārtraukuma sanāca Latvijas un Krievijas starpvaldību komisija. To savulaik izveidoja, lai pārrunātu praktiskus abu valstu sadarbības jautājumus.

Uz tikšanos Rīgā no Krievijas bija atbraukusi plaša delegācija ar satiksmes ministru priekšgalā. Pēc sarunām ar Latvijas pusi izskanēja solījumi ne tikai sadarboties tranzīta, bet arī kultūras jomā un pat kopīgi pētīt vēsturi.

Uldis Augulis

Uldis Augulis
satiksmes ministrs

Sēdē vienojāmies, ka notiks humanitārās darba grupas tikšanās, lai diskutētu par abām valstīm svarīgiem jautājumiem, tai skaitā vēstures notikumiem.

Tiesa gan, – Latvijas un Krievijas kopīgie mēģinājumi vienoties par vēstures jautājumiem iepriekš vairākkārt cietuši neveiksmi. Kamēr daudzas Rietumeiropas valstis Ukrainas konflikta sakarā ietur striktu nostāju pret Krieviju, Krievijas satiksmes ministrs slavē Auguli par izcilu sadarbības veicināšanu un uzteic Latvijas stāvokli.

Maksims Sokolovs
Krievijas transporta ministrs

Latvijā ir augsti attīstīta transporta infrastruktūra, pienācīgas kompetences un starptautiskiem standartiem atbilstoša transporta loģistika. Tā ir konkurētspējīga vide, kas mūsu valstīm ir jāizmanto, lai veicinātu tranzītu mūsu Eirāzijas kontinentā. Īpaši gribu patikt paldies savam dārgajam kolēģim, ministram Augulim, – ne tikai par sirsnīgo viesmīlību, bet arī par personiskiem centieniem mūsu komisijas darbā.

Latvijas-Krievijas starpvaldību komisijas ietvaros darbojas četras darba grupas: ekonomiskās, reģionālās, transporta un humanitārās sadarbības jautājumos.

Iepriekšējā Latvijas-Krievijas starpvaldību komisijas sēde notika pirms četriem gadiem Maskavā. Toreiz ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ar krieviem parakstīja starpvaldību līgumus par sadarbību civilās aviācijas gaisa kuģu meklēšanas un glābšanas jomā, kā arī par valsts robežšķērsošanas vietām. Gadu vēlāk Krievija slepeni sāka Krimas okupāciju, kā rezultātā nonāca starptautiskā izolācijā, un attiecības tika iesaldētas ar daudzām valstīm, tostarp Latviju.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl