“Saskaņas” un GKR koalīcijai Rīgas domē pievienojas Broka, Putniņš, Kleins un Keišs

11 komentāri
“Saskaņas” un GKR koalīcijai Rīgas domē pievienojas Broka, Putniņš, Kleins un Keišs
EDIJS PĀLENS, LETA

Rīgas domes sēdē piektdien deputāti lemj par ārpusfrakciju deputāta Druvja Kleina iecelšanu Rīgas vicemēra amatā, kā arī opozīcijas rosināto neuzticības izteikšanu Rīgas mēram Oļegam Burovam (GKR). Prognozējams, ka Burovs pilsētas galvas amatu saglabās, jo galvaspilsētā valdošajai “Saskaņas”- “Gods kalpot Rīgai” pievienojušies četri pie frakcijām nepiederošie deputāti, kuri savulaik ievēlēti no tā dēvētajām latviskajām partijām.

Rīgas domes valdošajā koalīcijā ietilpstošās partijas ”Saskaņa” boikota dēļ ceturtdien Rīgas mēram Oļegam Burovam neizdevās nodrošināt kvorumu Rīgas domes sēdei, kurā domniekiem bija jālemj par uzticību Burovam. Tas radīja bažas par Rīgas domes rīcībspēju un valdošās koalīcijas šķobīšanos. Tomēr piektdien ”Saskaņa” un ”Gods kalpot Rīgai” salabuši, un parakstījuši jaunu koalīcijas līgumu.

“Tagad mēs redzam, ka viss ir parakstīts, viss ir ok. Ejam – strādājam,” sacīja Rīgas vicemēre Anna Vladova (S).

Burovs ceturtdien skaidroja, ka domstarpības saistītas ar to, ka ”Saskaņa” prasījusi jauna vicemēra posteņa izveidi ”sakaņietim” Sandrim Bergmanim. ”Saskaņas” līdere Anna Vladova tikmēr piektdien apgalvoja, ka par to strīda nemaz neesot, un ”Saskaņa” ir gatava par jauna vicemēra posteņa izveidi diskutēt nākamgad: ”Saskaņa” nepiekāpās, mēs turpinām strādāt.”

Nu jau vairākus mēnešus Rīgas dome strādā režīmā – viens solis tuvāk ārkārtas vēlēšanām, un tad atkal viens solis atpakaļ. Līdz ar šodienas notikumiem ārkārtas vēlēšanas atkal uz kādu laiku ir atliktas.

Ceturtdien nenotikusī Rīgas domes sēde līdz ar to varēja notikt piektdien. ”Saskaņas” un ”Gods kalpot Rīgai” koalīcijai pievienojušies oficiāli pievienojās četri ārpusfrakciju deputāti – Baiba Broka, Druvis Kleins, Imants Keišs un Oskars Putniņš. Tāpēc prognozējams, ka Burovs izturēs opozīcijas rosināto neuzticības balsojumu. Apmaiņām pret atbalstu Burovam, ārpusfrakciju domnieki iegūs dažādus amatus. Kleins ievēlēts par Rīgas vicemēru.

Domes opozīcija topošo vicemēru izjautāja stundām ilgi, pārmetot bijušajam cīņu biedram nodevību. Savukārt Putniņam varētu būt Rīgas brīvostas valdes locekļa amats. Tāpat plānots, ka Broka varētu kļūt par Pilsētas attīstības komitejas vadītāju. Broka savulaik bija Nacionālās apvienības (NA) Rīgas mēra amata kandidāte.

Ņemot vērā, ka Broka ievēlēta no NA saraksta, bet ies vienā koalīcijā ar “Saskaņu”, uz jautājumu, vai tas ir godīgi pret viņas vēlētājiem, politiķe saka: “Pirmkārt, jūlijā NA vadība palūdza mani apturēt darbību NA. (LNT: Bet vai tas ir godīgi pret jūsu vēlētājiem?) Godīgi pret maniem vēlētājiem ir tas, ka es pildīšu solījumus, ko esmu devusi savā programmā. (LNT: Viens no solījumiem bija neiet vienā koalīcijā ar ”Saskanu”.) Jā, bet dzīvē ir dažādi apstākļi, un es izskaidroju tos apstākļus. Politiskā partija Nacionālā apvienība savā ziņā atteicās no manis.”

Lai gan Rīgas domē tagad iestājies nestabils pamiers, no politiķiem izskan arī viedoklis, ka gan deputātu ”pirkšana ar amatiem”, gan atkritumu apsaimniekošanas problēmas joprojām var radīt pamatu Rīgas domes atlaišanai.