“Saskaņas” līderis Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās būs krievu skolu aizstāvis Čekušins

3 komentāri
“Saskaņas” līderis Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās būs krievu skolu aizstāvis Čekušins
IEVA LEINIŠA, LETA

Partijas “Saskaņa” līderis Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās būs krievu skolu aizstāvis Konstantīns Čekušins, aģentūra LETA noskaidroja politiskajā spēkā.

Čekušinu kā “Saskaņas” vēlēšanu saraksta pirmo numuru virzīja ilggadējais Rīgas mērs, pašreizējais Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs (S), un viņa priekšlikums partijas valdē šodien atbalstīts.

Čekušins no “Saskaņas” saraksta startēja 13. Saeimas vēlēšanās, taču netika ievēlēts.

2018. gadā “Saskaņa” sociālo tīklu platformā “Facebook” rakstījusi, ka Čekušins ir mazākumtautību skolu vecāku foruma priekšsēdētājs. Viņš aktīvi iestājies pret bijušā izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska (JV) virzīto reformu par mācībām valsts valodā.

Pirms starta 13. Saeimas vēlēšanās kopā ar “Saskaņu” Čekušins aktīvi darbojies kopā ar citiem krievu skolu aizstāvjiem, tostarp Latvijas Krievu savienību. Čekušins bijis arī Konsultatīvās padomes mazākumtautību izglītības jautājumos loceklis.

Saraksta otrajā pozīcijā ir bijusī Rīgas vicemēre Anna Vladova, savukārt trešajā pozīcijā ir kādreizējais Saeimas deputāts, no amata atlaistais Rīgas Zooloģiskā dārza valdes loceklis Andris Morozovs.

No partijas saraksta vēlēšanās startēs arī bijušais pašvaldības Satiksmes departamenta vadītājs Emīls Jakrins un no Jaunās konservatīvās partijas (JKP) izslēgtie domnieki Druvis Kleins un Imants Keišs.

Vēlēšanās “Saskaņas” sarakstā startēs arī no partijas “Gods kalpot Rīgai” aizgājušie politiķi Vjačeslavs Stepaņenko, Eiženija Aldermane, Andrejs Kameņeckis, Igors Solomatins. Aģentūra LETA noskaidroja, ka no GKR aizgājusī domniece Irina Vinnika vēlēšanās nolēmusi nepiedalīties.

“Saskaņa” vēlēšanām pieteiks sarakstu ar 63 deputātu kandidātiem.

Kā ziņots, Centrālā vēlēšanu komisija izsludinājusi Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas, un tās notiks aprīļa pēdējā sestdienā.

3 komentāri