“Saskaņas” kandidāts dala bezmaksas maizi, viņu pieķer KNAB

7 komentāri

Priekšvēlēšanu kampaņa uzņem apgriezienus. Netrūkst arī mēģinājumu aģitēt, apejot likumu.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pieķēris “Saskaņu” politiskajā aģitācijā, dalot bezmaksas maizi populārā Bolderājas kebabnīcā. Partijai tagad nāksies šīs aktivitātes iekļaut savos priekšvēlēšanu kampaņas izdevumos. Pētnieciskās žurnālistikas centrs “Re:Baltica” apkopojis informāciju arī par citiem aģitācijas gadījumiem, kas balansē uz likuma robežas.

“Re:Baltica” saņēmusi daudzus ziņojumus par pirmsvēlēšanu laika dīvainībām. Viens no kolorītākajiem stāstiem – Bolderājas kebabnīca “GVATAR” darbdienu rītos invalīdiem un pensionāriem dod bezmaksas maizi. Pats savām rokām maizi dala partijas “Saskaņa” kandidāts, iestādes īpašnieks Asifs Ibragimovs. Sociālajos tīklos akcija izpelnījusies plašu uzmanību, par to rakstījusi avīze “MK-Latvija”, Pirmais Baltijas kanāls izveidoja slavinošu sižetu.

“Dienā varam ap 50 cilvēku apkalpot. Cerēsim, ka šāds skaits arī būs. Ja vairāk atnāks, diemžēl… neviens šo nesponsorē, tas ir mūsu pašu entuziasms,” publicētajā video norāda Ibragimovs.

Savukārt kāda sieviete video min: “Vismaz kāds kaut nedaudz cilvēkiem palīdz! Mums taču valdība neko, tikai ņemt, neko nedod.”

Madara Eihe
“Re:Baltica” pārstāve

Noskaidrojām, ka informāciju sociālajos tīklos izplata gan privātās personas, gan krievvalodīgie mediji. Nekur netika atrunāts, ka šo akciju aizsācis “Saskaņas” deputāta kandidāts!

Savukārt uzņēmums “Memory Water” savā “Facebook” lapā ar 16 000 sekotāju ievietojis izsmejošu video par koalīcijas padomi, izmantojot tēmturi, kas ietver partijas “KPV LV” saukli #ValstijJasakArSevi. Šo video ir pārpublicējuši arī “KPV LV” biedri, piemēram, Artuss Kaimiņš. “Memory Water” dibinātājs Jānis Pļaviņš gan stāsta, ka atbalsta nevis vienu konkrētu, bet visas jaunās partijas, kas grib pārmaiņas.

“Galvenais, lai Saeimā nav vecā koalīcija! Visi jaunie, Progresīvie, JKP. Tā vecā varza ir jādabū ārā no turienes,” skaidro Pļaviņš.

KNAB analizējis “Re:Baltica” materiālus un atklājis, ka kebabnīcas gadījumā patiešām notikusi aģitācija.

Dāvis Sirmais
KNAB pārstāvis

Sazinoties ar politisko partiju, partija ir apsolījusi šos izdevumus iekļaut savos izdevumos.

Tāpat KNAB esot konstatējis kādas juridiskas personas iespējamu slēptu priekšvēlēšanu aģitāciju, par ko ir sākta pārbaude. Par ko ir runa, birojs neprecizē.
7 komentāri