“Saskaņas” deputāts pārmet Rīgas administrācijai bezdarbību

3 komentāri

Rīgas domes pagaidu administrācija vairākus mēnešus ignorējusi Birokrātijas apkarošanas centra atzinumu, kurā norādīts uz vairākiem pārkāpumiem Rīgas Tūrisma attīstības birojā. Par to pie pašvaldību uzraugošā ministra vēršas domes deputāta amata kandidāts no “Saskaņas”.

Stāsts ir par pusgadu seniem notikumiem. Februārī, būdams Tūrisma attīstības biroja valdes priekšsēdētājs, Guntars Grīnvalds vērsās tiesībsargājošajās iestādēs, vēršot uzmanību uz iespējamu dokumentu viltošanu. Pēc viņa teiktā, viens no valdes locekļiem – Jānis Jenzis – pats sevi iecēlis biroja Stratēģiskās attīstības nodaļas vadītāja amatā. Tāpat nodibinājuma valdes locekļi Valsts ieņēmumu dienestā neesot sevi norādījuši kā valsts amatpersonas.

Šajos mēnešos Grīnvalds apstiprinājumu savām aizdomām saņēmis arī no Rīgas domes Birokrātijas apkarošanas centra.

“Pagaidu administrācija bija uzdevuši šo lietu izskatīt Birokrātijas apkarošanas centram, kas ir jau trauksmes cēlāja iesniegumu izskatītāji, un viņi bija konstatējuši, konsultējoties ar Valsts ieņēmumu dienestu, pirmkārt, ka Rīgas Tūrisma attīstības biroja valdes locekļiem ir jābūt valsts amatpersonām, un, otrs, ko viņi bija konstatējuši, tas, ko es minēju attiecībā uz Jāni Jenzi, – viņam nebija tiesības pašam ar sevi parakstīt darba līgumu,” skaidro Grīnvalds.

Normatīvie akti paredz, ka iecelt Jenzi direktora amatā varētu divi citi valdes locekļi, taču tobrīd viens no valdes pārstāvjiem bija Grīnvalds, kurš šo līgumu parakstīt atteicies. Viņaprāt, administrācijai bija jāreaģē uz Birokrātijas apkarošanas centra atzinumu un jālemj, vai nodibinājuma valde ir tiesīga ieņemt savus amatus.

“Par šo es rakstīšu vēstuli ministram Pūces kungam, jautāšu, vai viņš zina vispār, ar ko nodarbojas viņa paša ieceltā Rīgas domes pagaidu administrācija,” turpina Grīnvalds.

Administrācijas pārstāvis TV3 Ziņām norādīja, ka pēc nodibinājuma akcionāru sapulces šos jautājumus atrisināt uzticēts uzņēmuma valdei.

“Šobrīd, cik zināms, ir saņemta atbilde, es neesmu iepazinies ar konkrēto atbildi, bet ir zināms, ka Valsts ieņēmumu dienests ir pateicis, ka jā, amatpersona viņš ir un viņam ir pienākums iesniegt amatpersonu sarakstu Valsts ieņēmumu dienestā, un, cik man ir zināms, tas ir izdarīts,” norāda Rīgas domes pagaidu administrācijas pārstāvis Artis Lapiņš.

Birokrātijas apkarošanas centra atzinums par to, vai Jenzis rīkojies atbilstoši, parakstot dokumentus par savu iecelšanu amatā, tikšot uzklausīts tuvākajā akcionāru sapulcē.

Pats biroja vadītājs apgalvo, ka visi pārpratumi ir atrisināti un nepieciešami grozījumi viņa darba līgumā ir veikti. Arī domstarpības ar ieņēmumu dienestu esot atrisinātas.

“Bija tikšanās Valsts ieņēmumu dienestā, un mēs vienojāmies, ka mēs esam valsts amatpersonas. Deklarācijas mums nav jāsniedz, jo šā likuma izpratnē Valsts ieņēmumu dienests jau automātiski redz, ka mēs esam iesnieguši ziņas par sevi,” piebilst Jenzis.

Jenzis arī akcentē, ka tieši Grīnvaldam kā valdes priekšsēdētājam bija jāinformē atbildīgie dienesti par sava uzņēmuma amatpersonām, taču divu mēnešu laikā viņš pats to nebija izdarījis.

Viņaprāt, Grīnvalda pārmetumi saistīti ar priekšvēlēšanu laiku, kā arī gada sākumā zaudētajiem amatiem.

3 komentāri