Komentāri
Saskaņas deputāti atsakās balsot par jauno Grieķijas glābšanas programmu
FOTO: LETA

Latvijas pozīciju aizdevuma sarunās ar Grieķiju vajadzēja apstiprināt Saeimas Eiropas lietu komisijai, bet to šodien neizdevās izdarīt, jo Saskaņas deputāti atteicās par šo jautājumu balsot.

Vairāki parlamentārieši balsojumā nepiedalījās, tāpēc trūka kvoruma lēmuma pieņemšanai. Komisijas vadītāja Lolita Čigāne izsludināja sēdes pārtraukumu līdz pirmdienai. Ja kvoruma nebūs arī pirmdien, tad Latvijas pozīciju apstiprināt nevarēs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tas apdraudētu plānoto Eiropas Savienības aizdevumu Grieķijai. Finanšu ministrijas pārstāvis komisijā skaidroja, ka Latvijas pozīcija būšot līdzīga Vācijas, Austrijas, Nīderlandes, Somijas, Igaunijas un Lietuvas nostājai šajā jautājumā.

Tāpat Latvija vēlas nodrošināties pret gadījumu, ja parādīsies iniciatīva par parāda norakstīšanu – tad to varētu atbalstīt tikai ar nosacījumu, ja Latvijas izdevumi pilnībā tiks kompensēti.

Deputātiem gan neizdevās vienoties par šo punktu, jo klātesošie vairākos balsojumos demonstratīvi nepiedalījās. Saskaņas deputāti arī kritizēja lēmuma pieņemšanas procedūru, uzskatot, ka Latvijas pozīcija nav bijusi pieejama laikus un lēmums tiek pieņemts steigā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl