Saskaņas deputāti atsakās balsot par jauno Grieķijas glābšanas programmu

Pievienot komentāru
Saskaņas deputāti atsakās balsot par jauno Grieķijas glābšanas programmu
FOTO: LETA

Latvijas pozīciju aizdevuma sarunās ar Grieķiju vajadzēja apstiprināt Saeimas Eiropas lietu komisijai, bet to šodien neizdevās izdarīt, jo Saskaņas deputāti atteicās par šo jautājumu balsot.

Vairāki parlamentārieši balsojumā nepiedalījās, tāpēc trūka kvoruma lēmuma pieņemšanai. Komisijas vadītāja Lolita Čigāne izsludināja sēdes pārtraukumu līdz pirmdienai. Ja kvoruma nebūs arī pirmdien, tad Latvijas pozīciju apstiprināt nevarēs.

Tas apdraudētu plānoto Eiropas Savienības aizdevumu Grieķijai. Finanšu ministrijas pārstāvis komisijā skaidroja, ka Latvijas pozīcija būšot līdzīga Vācijas, Austrijas, Nīderlandes, Somijas, Igaunijas un Lietuvas nostājai šajā jautājumā.

Tāpat Latvija vēlas nodrošināties pret gadījumu, ja parādīsies iniciatīva par parāda norakstīšanu – tad to varētu atbalstīt tikai ar nosacījumu, ja Latvijas izdevumi pilnībā tiks kompensēti.

Deputātiem gan neizdevās vienoties par šo punktu, jo klātesošie vairākos balsojumos demonstratīvi nepiedalījās. Saskaņas deputāti arī kritizēja lēmuma pieņemšanas procedūru, uzskatot, ka Latvijas pozīcija nav bijusi pieejama laikus un lēmums tiek pieņemts steigā.