“Saskaņas” biedri nezina, kur pazudis partijas līderis un vēlēšanu “lokomotīve” Ušakovs

40 komentāri

Par spīti Eiroparlamenta vēlēšanu tuvumam, no publiskās telpas pavisam pazudis “Saskaņas” saraksta līderis, atstādinātais Rīgas mērs Nils Ušakovs. Viņš jau vairākas dienas nav manīts savā darbavietā – Rīgas domē – un nav manāms arī priekšvēlēšanu pasākumos.

Politikas aizkulisēs izskan runas par gaidāmo varas maiņu “Saskaņā”. Izskan, ka ārkārtas kongresā pēc vēlēšanām Ušakovs partijas vadītāja amatu varētu arī zaudēt.

Ušakovs no publiskās telpas pazuda uzreiz pēc KNAB viesošanās Rīgas Tūrisma attīstības birojā (RTAB), kur izmeklētāji, iespējams, meklēja partijas “Saskaņa” “melno kasi”. Kopš tā laika viņš nav piedalījies nevienā priekšvēlēšanu pasākumā.

Ja apstiprināsies izmeklētāju aizdomas, ka ar rīdzinieku naudu apmaksāti “Saskaņas” vēlēšanu kampaņas ārvalstu konsultanti, partijai draud lielas nepatikšanas, un nevar izslēgt pat tās likvidāciju. Tas biedru vidū uzņemts ar lielu satraukumu, un Ušakova kā neapšaubāma partijas līdera pozīcijas šobrīd sākušas šķobīties.

Trešdien Ušakovam bija jābūt darbā Rīgas domē, kur notika divu komiteju sēdes, taču viņa deputāta vieta palika tukša. Kā pārliecinājās TV3 Ziņas, Ušakovs nebija atrodams arī savā darba kabinetā. Kur palicis līderis, nezināja teikt arī viņa partijas biedri.

Pēc neoficiālas informācijas, Ušakovs, tāpat kā viņa sieva un biroja vadītāja Iveta Strautiņa-Ušakova, kura paņēmusi garāku atvaļinājumu, šobrīd atrodas ārpus valsts un Latvijā neatgriezīsies līdz pat Eiroparlamenta vēlēšanām. Kamēr partijas līderis pazudis, “Saskaņā” dažādi grupējumi sākuši cīņu par to, kurš vadīs Rīgas domi un partiju pēc vasarā gaidāmā ārkārtas kongresa. Tikpat kā nav šaubu, ka tajā vadības groži nonāks Vjačeslava Dombrovska rokās.

Savukārt par Rīgas mēra amatu gaidāma sīva cīņa, īpaši, ja Eiroparlamentā tiks ievēlēts Rīgas vicemērs Andris Ameriks. Šādā gadījumā kā ticamākais Ušakova amata mantinieks tiek minēts Aleksejs Rosļikovs.