Saskaņa/GKR nākamajā Rīgas domes sasaukumā varētu iegūt 33 deputātu mandātus

1 komentārs
Saskaņa/GKR nākamajā Rīgas domes sasaukumā varētu iegūt 33 deputātu mandātus
Krauklis / f64

Pēc aptuveni 84% rīdzinieku balsu saskaitīšanas 115 iecirkņos no kopumā 158 šis politiskais spēks saņēmis 51,82% atbalstu. Tas nozīmē, ka “Saskaņa”/GKR nākamajā Rīgas domes sasaukumā varētu iegūt 33 deputātu mandātus.

Iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās, kurās galvaspilsētas domē kopumā tika ievēlētas trīs partijas, “Saskaņa”/GKR saņēma 58,54% balsu, kas ļāva tai tikt pie 39 mandātiem.

Kā liecina provizoriskie vēlēšanu rezultāti, Rīgas domē kopā ar “Saskaņu”/GKR varētu būt ievēlēti politiskie spēki no vēl četriem sarakstiem – Latvijas Reģionu apvienības (LRA) un “Latvijas attīstībai” (LA) apvienotā saraksta, kas saņēmis 13,33% vēlētāju atbalstu, Jaunās konservatīvās partijas (JKP) ar 13,18% vēlētāju atbalstu, nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) ar 9,02% atbalstu un “Vienotības” ar 6,12% atbalstu.

Atbilstoši šādam balsu sadalījumam LRA un LA saraksts Rīgas domē saņemtu deviņus deputātu mandātus, JKP – astoņus mandātus, nacionālā apvienība VL-TB/LNNK – sešus mandātus, bet “Vienotība” – četrus, liecina aģentūras LETA veiktie provizoriskie aprēķini.

Pārējās partijas pašlaik nav pārvarējušas 5% barjeru, kā pirmajai aiz svītras paliekot Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) ar 3,23% vēlētāju atbalstu.

Rezultāti, saskaitot 84% rīdzinieku balsu:

Saskaņa/Gods kalpot Rīgai – 51,82%.

Latvijas Reģionu apvienības un ”Latvijas attīstībai” kopīgajam sarakstam – 13,33%.

”Jaunā konservatīvā partija” – 13,18%.

Nacionālā apvienība – 9,02%.

”Vienotība” – 6,12%.

Pēc CVK sniegtās informācijas, citas partijas 5% barjeru nav pārvarējušas.

Video! Saskaņas/GKR pēcvēlēšanu ballītē viesi mielojas ar Ušakova kepku:

1 komentārs