1 komentārs
Saskaņa, ZZS un Vienotība ir krāpušās vēlēšanās, paziņo KNAB
Foto: LETA

12.Saeimas vēlēšanās pārkāpumus vēlēšanu izdevumos un to uzskaitē ir pieļāvušas partijas Vienotība, Saskaņa, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), Vienoti Latvijai, Jaunā konservatīvā partija (JKP) un Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām, pārbaudē konstatējis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

KNAB, vērtējot partiju un to apvienību iesniegtās tēriņu deklarācijas saistībā ar 12.Saeimas vēlēšanām, šo sešu partiju darbībā konstatējis neuzrādītus finanšu līdzekļus 71 325 eiro apmērā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izvērtējot partiju iesniegtās vēlēšanu tēriņu deklarācijas, KNAB pret sešām partijām sāka administratīvā pārkāpuma lietvedības un pieņēma lēmumus par to saukšanu pie administratīvās atbildības, uzliekot naudas sodu kopumā par 5300 eiro.

KNAB vērtējumā, Vienotība pārsniegusi priekšvēlēšanu izdevumu apmēru par 43 014 eiro. Savukārt ZZS pieņēmusi pretlikumīgu ziedojumu no juridiskas personas 572 eiro apmērā.

Savukārt piecas partijas un to apvienības nav ievērojušas ziņojumu par saņemtajiem dāvinājumiem un paziņojumu par priekšvēlēšanu aģitāciju iesniegšanas kārtību. Šādus pārkāpumus pieļāvušas JKP, Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām, Vienoti Latvijai, Saskaņa un ZZS.

Kā norāda KNAB, no 13 vēlēšanās startējušajām partijām divas – Vienoti Latvijai un Latvijas Reģionu apvienība – līdz 2014.gada 3.novembrim neiesniedza vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijas. Tomēr šajos divos gadījumos netika pieņemti lēmumi par administratīvās pārkāpuma lietas uzsākšanu, jo kavējumi bija mazi.

TOP komentāri

  • Olita Niedrite
    0 0 0

    Olita Niedrite

    Ja tik vien tās nelaimes būtu, mēs jau būtu labklājīga valsts....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl