“Saskaņa” grasās apstrīdēt vēlēšanu rezultātus Latgalē

0 Komentāru
“Saskaņa” grasās apstrīdēt vēlēšanu rezultātus Latgalē
Foto: LETA

Partija “Saskaņa” apsver iespēju apstrīdēt 12. Saeimas vēlēšanu rezultātus Latgalē, sacīja Nils Ušakovs.

Ņemot vērā gan informāciju plašsaziņas līdzekļos, gan arī citus signālus no Latgales, ir “ļoti augsta varbūtība”, ka notikuši pārkāpumi un, iespējams, balsu pirkšana, sacīja “Saskaņas” priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Politiķis arī pastāstīja, ka pie partijas pārstāvjiem vēršas dažādi cilvēki, kuri informē par iespējamiem pārkāpumiem. Viņiem tiek ieteikts vērsties policijā.

N. Ušakovs skaidroja, ka vēlēšanu rezultātus var apstrīdēt pēc tam, kad tie ir oficiāli apstiprināti, kā arī piebilda, – “izskatās, ka nāksies to darīt”.

Kā ziņots, Viļānu novada domes deputāts, vietējās slimnīcas valdes loceklis un “Vienotības” vietējās nodaļas vadītājs Juris Vidiņš otrdien vērsies DP ar lūgumu izvērtēt iespējamos balsu pirkšanas gadījumus Latgalē, lai panāktu Dzintara Zaķa ievēlēšanu Saeimā. Tikmēr Dz. Zaķis, uz kuru krīt aizdomu ēna, izteica versiju, ka I. Vidiņam veiktie zvani patiesībā ir politisko konkurentu “Saskaņas” “rupja provokācija”. ”Pirms vēlēšanām es ļoti daudz biju Latgalē, biju daudzos pagastos, arī tajā pašā Zilupē biju vairākas reizes,” sacīja Dz. Zaķis, skaidrojot, ka vizīšu laikā viņam izdevies dažus politiskā spēka ”Saskaņa” pārstāvjus pārliecināt mainīt politisko pārliecību. ”Kaut kādā veidā piemest Vidiņam viltotu informāciju nav nemaz tik sarežģīti,” sacīja Dz. Zaķis.

Aģentūrai LETA Vidiņš stāstīja, ka viņa rīcībā esot atsevišķi fakti, kas liecinot par masveidīgu vēlētāju balsu pirkšanu atsevišķos Latgales novados. Par “vajadzīgo balsojumu” piedāvātās naudas summas svārstījušās no 5 līdz 40 eiro atkarībā no vietas, kur tikušas pirktas – “dziļos laukos” piedāvāti pieci eiro, tuvāk pilsētai maksa bijusi augstāka – līdz pat 40 eiro, stāstīja Vidiņš. Vidiņš viņa rīcībā esošo informāciju par iespējamajiem vēlētāju balsu pirkšanas gadījumiem nosūtījis ierakstītā vēstulē DP.

Zaķis noliedz Vidiņa pārmetumus un akcentē, ka kampaņa bija godīga.

Arī partijas “Saskaņa” juristi plāno vērsties tiesībsargājošās institūcijās ar prasību izvērtēt Zaķa rīcību.

0 Komentāru