Saskaņai uzvaras saldums izrādījies rūgtens

1 komentārs

Svinības ap lepni klātiem galdiem Saskaņai Spīķeru koncertzālē nebija īpaši priecīgas. Provizoriskie rezultāti sākumā liecināja, ka partija ir vismaz otrā. Pēc iecirkņu slēgšanas pirmo rezultātu paziņošanas Saskaņas kandidātu un atbalstītāju rindās sajūsma saplaka.

Sākās drudžaina zvanīšanās un sačukstēšanās. Viens otru mierināja, ka gan jau viņu vēlētājs slēpjas aiz tiem 27%, kuri aptaujās pie vēlēšanu iecirkņiem savu izvēli nevēlējās atklāt. Atradās vainīgie starp citiem līdzīgiem politiskajiem spēkiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto: LETASaeimas deputāts Andrejs Klementjevs
Krievu savienība. Es domāju, ka viņi 2-3% paņēma no mums. Sudraba bija ļoti populāra mūsu elektorāta vidē un par viņu nobalsoja arī mūsējie, jo mūsu elektrorātam ļoti sen jau gribās rīcību un viņi redzēja, ka Sudraba var to mainīt. Tāpēc skaidrs, ka zaudējām 2-3%. Bet tas nav tik daudz kā blokam Reformu partija un Vienotība. Viņiem kritums daudz lielāks.

Pirms vēlēšanām Saskaņa mobilizēja visus iespējamos atbalstītājus. Pirms nedēļas plānotā vērienīgā protesta akcija pret Citadeles pārdošanu bija pieticīgi apmeklēta. Tajā Saskaņieši bija pat rotājušies ar sarkanbaltsarkanajām lentītēm.

Foto: LETANekā personīga: Kur jums sarkanbaltsarkanā lentīte?
Saskaņas Rīgas domes deputātu frakcijas priekšsēdētājs Maksims Tolstojs: Mana? Citā uzvalkā. Tūliņ būs.
N.P.: Redzēju jums Doma laukumā bija, bet šodien nav.
M.T.: Nu bija. Bet šodien diemžēl nav.

 

Foto: LETANekā personīga: Jautājums – kur gan jums sarkanbaltsarkanā lentīte?
Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš: Vai tad jābūt? Jums arī nav.
N.P.: Jums pirms nedēļas Doma laukumā pasākumā bija piesprausta. Daudziem bija.
A.E.: Tā pat kā jums.
N.P.:Es uz Doma laukumu pagājušo svētdien negāju ar sarkanbaltsarkano karogu un lentīti. Jūs gājāt. Tāpēc jautāju.
A.E.: Tā patās kā jums…
N.P.: Tā ir jūsu atbilde?
A.E.: Tā ir arī jūsu atbilde.

Deputāta Elksniņa pavadībā Saskaņas pasākumā uz brīdi ieklīda arī Raimonds Elbakjans – viņš ir jauniešu sporta apvienības GHETTO GAMES līderis. Klāt bija arī citi sportiskas miesas būves vīri, kurus Nekā Personīga pirms nedēļas satika Rīgas domē. Tur sestdienā Saskaņieši rīkoja sanākšanu dažādām sportistu kopām no biedrības ”Par Sportisku Sabiedrību” un noliedza, ka tā ir atbalstītāju meklēšana vēlēšanām. Starp viņiem arī sportists Sandris Bergmanis, kurš atpazīstamību vairoja karojot ar legālo narkotiku tirgotājiem. Deputāta krēsla kandidāte Regīna Ločmele popularitāti ieguva, vadot biedrību, kas aizstāv Zolitūdes traģēdijā cietušos.

Klāt bija arī regulārais Saskaņas rīkoto piketu dalībnieks Aigars Dzenītis no Rīgas Satiksmes arodbiedrības.

Arodbiedrības LABA Organizatoriskā departamenta vadītājs Aigars Dzenītis
Nekā personīga: Labdien! Gribējām pajautāt – ko jūs šeit?
Arodbiedrības LABA Organizatoriskā departamenta vadītājs Aigars Dzenītis : Reitingus paskatīties.
N.P.: Mājās TV nerāda?
A.Dz.: Nē. Sabojājās.
N.P.: Bet jūs esat Saskaņas biedrs, vai kā?
A.Dz.: Nē, biedrs es neesmu. Vienkārši esmu līdzjutējs.
N.P.: Jo?….
A. Dz.: Līdzjutējs.
N.P.: Līdzutējs, jo?
A.Dz.: Interesanti paskatīties. (…)
N.P.: Neplānojat vai jūs negribat iestāties?
A.Dz.: Nē!
N.P.: Nepiedāvāja?
A.Dz.: Vēl neviens nav piedāvājis.
N.P.: Gribētu?
A.Dz.: Jāpadomā.

Priekšvēlēšanu saietā uz dažām minūtēm ienāca saskaņiešu pelēkais kardināls – uzņēmējs Ēriks Teilāns. Pēc tam ar savu komandu no kameru objektīviem slēpās blakus esošajā Saskaņas birojā.

Grandiozā uzvara Rīgā, kopā ar SC iegūstot 59% vēlētāju atbalstu, Gods kalpot Rīgai lika cerēt arī uz vismaz līdzvērtīgu rezultātu valstī. Vēlēšanu nakts ziņu virsraksti partijas līderī gan vairāk sēja skumjas un rūgtumu. Tagad esot jāizvērtē, kas darīts nepareizi.

Foto: LETAGods kalpot Rīgai priekšsēdētājs Andris Ameriks:
Nu mēs rēķinājāmies, ka tā pieredze, kas ir gūta Rīgā un tie 20 kandidāti, ko mēs no savas partijas deliģējām palielinātu šo atbalstu. Ņemot vērā to cilvēku skaitu, kas nāca vēlēt…. Visādā ziņā mēs cerējām vairāk.

 

Foto: LETARīgas domes deputāts (Gods kalpot Rīgai) Dainis Turlais:
Es domāju, ka nav manas pirmās vēlēšanas un mana pieredze atļauj adekvāti skatīties uz šiem notikumiem tāpēc es domāju – adekvāta normāla reakcija, kurs dzīvē ir tā kā viņš ir…

TOP komentāri

  • Jānis
    0 0 0

    Jānis

    Nedaudz pārsteidza žurnālista asais tonis. Par Saskaņu neblasoju un nefanoju, bet tomēr likās, ka varētu intervēt neitrālāk. No sižeta skaidrs - šie nav žurnālistu mīluļi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl