Saskaņa Augstākajai tiesai prasa pilnībā vai daļēji atcelt vēlēšanu rezultātus Latgalē

0 Komentāru
Saskaņa Augstākajai tiesai prasa pilnībā vai daļēji atcelt vēlēšanu rezultātus Latgalē
Urna ar nodotajām balsīm 12. Saeimas vēlēšanās 142. vēlēšanu iecirknī Rīgas Kongresu namā. (FOTO: LETA)

Partija Saskaņa paziņo, ka vērsīsies Augstākajā tiesā un apstrīdēs 12. Saeimas vēlēšanu rezultātus Latgalē. Partija norāda, ka viņiem ir pieejama pierādījumu bāze. Atbilstoši likumam, Augstākajai tiesai jāsniedz lēmums 7 dienu laikā kopš iesniegšanas.

Partija aicina tiesu uzlikt par pienākumu Centrālo vēlēšanu komisiju (CVK) atzīt par nederīgām tās par Vienotību atdotās vēlēšanu zīmes, kurās ir izsvītroti visi deputātu kandidāti un atstāts tikai deputāta kandidāta Dzintara Zaķa (V) vārds un uzvārds, kā arī tās vēlēšanu zīmes, kurās Zaķim ir pielikts “+”.

Partijas paziņojums vēstī, ka pēdējo divu nedēļu laikā partijas speciālisti esot savākuši pierādījumus par iespējamo balsu pirkšanu par labu Vienotībai – vismaz 20 iecirkņos un par vismaz 2000 balsīm.

Tikmēr iespējamas balsu pirkšanas skārušas arī pašu Saskaņu.

Pārgaujas novada Stalbes pagasta iedzīvotāji izteikuši aizdomas par iespējamu balsu pirkšanu partijas Saskaņa labā, un šo informāciju šobrīd pārbauda Drošības policija.

Jau vēstīts, ka Drošības policija saistībā ar iespējamu balsu pirkšanu 12. Saeimas vēlēšanās sākusi septiņus kriminālprocesus, viena persona bijusi arī aizturēta, taču ir atbrīvota.

FOTO: LNT Ziņas, Ivo Jurkāns

FOTO: LNT Ziņas, Ivo Jurkāns

0 Komentāru