Komentāri

Pensionāru federācija noslēgusi vienošanos ar četrām Saeimas partijām par atbalstu pensiju paaugstināšanai. Nav atsaukušās Vienotība un Reģionu apvienība. Pensionāru federācijas priekšsēdētāja vietniece mudina gāzt līdzšinējo valdību un par premjeru virzīt Lembergu. Saskaņas deputāts Andrejs Elksniņš prognozē valdības krišanu līdz ar budžeta pieņemšanu.

Pensionāri pieprasa, lai partijas pilda vienošanos un balso par būtisku pensiju pieaugumu. Federācija vēlas, lai valdība un likumdevējs pieņem Labklājības ministrijas pavasarī izstrādātos grozījumus pensiju likumā, kas maina pensijas aprēķināšanas formulu. Indeksējot pensijas, tiek ņemti vērā ne vairs 25 procenti no algas pieauguma, kā tas ir šobrīd, bet 50. Tas nākamā gada budžetā prasītu papildu 30 miljonus eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pensionāri nepaļaujas tikai uz nolīgto partiju atbalstu. Federācija ir uzsākusi parakstu vākšanu Labklājības ministrijas priekšlikumu atbalstam. Atsaucība ir liela. Ja politiķi pievils pensionāru cerības, sekošot protesta akcijas.

Par to, ka Pensionāru federācijā valda bravūrīga līksme par gaidāmajiem panākumiem, liecina Nekā personīgi rīcībā nonākusī e-pasta vēstule, ko saviem biedriem sūtījusi federācijas amatpersona Dzintra Žilde.

Labdien!

Nosūtu prasīto informāciju. Tikai kopīgiem spēkiem apvienojoties, ir iespējama stulbās Straujumas valdības gāšana un mūsu premjerministra A.Lemberga nākšana pie varas, Latvijas labklājības uzplaukums.

Ar cieņu, Dzintra

Tomēr ne Žilde, ne Siliņš neatzīst, ka viņu mērķis būtu valdības gāšana. Arī citi premjera kandidāti nemaz neesot apspriesti. Tas esot politiķu pienākums. Pensionārus atbalsta labklājības ministrs Uldis Augulis. Viņš ir pārliecināts, ka priekšlikumi ir pamatoti un no tiem negrasās atkāpties.

Labklājības ministrs (ZZS) Uldis Augulis     

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Man jau negribētos ticēt, ka tādēļ, ka mēs uzlabojam cilvēkiem dzīvi, mums ir jāmēģina mainīt valdību. Ja mums ir vairāk nekā 60 procenti šo cilvēku, kas dzīvo ar pensiju  200 – 300 eiro, nu tad es pilnīgi labi saprotu šos cilvēkus, tas pat nesasniedz  minimālo algu. Runāt, ka mums ir bijusi ekonomiskā izaugsme pēdējos gadus, jā šobrīd mums ir dažādi apstākļi riņķī un apkārt, tiem cilvēkiem ir grūti paskaidrot, ka speciālais budžets strādā ar ienākumiem, speciālajā budžetā veidojas uzkrājumi, bet mēs vienalga vel jūtamies krīzes apstākļos un visu laiku runājam par to, ka mums draud kārtēja konsolidācija.

Tomēr ne Finanšu ministrija, ne premjere neredz iespēju pensionāriem atvēlēt 30 miljonus. Nauda ir nepieciešama aizsardzībai, apsolīta arī pedagogiem, kārtības sargiem un mediķiem. Arguments, ka sociālajā budžetā ir uzkrājums, esot populistisks, jo budžets ir jāskata kopā. Jebkuri tēriņi atstāj iespaidu uz kopējo budžeta deficītu.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

 

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Nu 30 miljoni nav iespējams nākamā gada budžetā, jo mums ir vajadzīgi nauda aizsardzībai, iekšlietu sistēmai, veselības nozarei un arī izglītības. Tad šīs četras ir prioritātes, un mēs nevaram 30 miljonus, ja mēs ņemam budžeta situāciju, ka nākamgad mums nebūs finansējums visam, to nevarēs budžetā pacelt.

Straujuma atbalsta nelielu pakāpenisku pielikumu mazākajām pensijām, kas ir saistīts ar citu koeficientu un budžetam varētu izmaksāt stipri lētāk. Tas, vai pensionāru prasības būs par iemeslu valdības krišanai, tagad ir atkarīgs cik nopietni koalīcijas partijas uztver savus ar Pensionāru federāciju slēgtos līgumus.

Partijas Saskaņa deputāts Andrejs Elksniņš

Es domāju, ka valdība gāzīsies līdz ar budžeta pieņemšanu. Mums priekšā ir ļoti grūti laiki, ļoti apjomīgas konsolidācijas atsevišķās ministrijās un koalīcijas savā starpā uz šī jautājuma paklups un gāzīs valdību. Mēs neatbalstām pašreizējo Straujumas valdību, bet tad, kad būs, mēs arī to redzēsim. Balsojums par prezidentu un turpmākas budžeta konsolidācijas lielā mērā liek domāt, ka valdība ir nestabilāka kā jel jebkad.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl