Saskaņa, LRA un No sirds Latvijai mēģina atrast kopīgo, lai nepaliktu opozīcijā

0 Komentāru
Saskaņa, LRA un No sirds Latvijai mēģina atrast kopīgo, lai nepaliktu opozīcijā
(Foto: LETA)

Saskaņa, Latvijas Reģionu apvienība un partija No sirds Latvijai vēl nav gatavas atzīt, ka darbu jaunajā Saeimā varētu nākties sākt kā opozīcijas spēkiem. Neraugoties uz to, partijas jau sāk meklēt kopīgos saskares punktus.  

Tautas vēlēts prezidents, pašvaldību lomas palielināšana un Zolitūdes traģēdijas seku novēršanas parlamentāras izmeklēšanas komisijas izveidošana. Šīs ir trīs ieceres, kuras jaunās Saeimas darba sākumā vēlētos īstenot Saskaņa un Latvijas Reģionu apvienība, šodien pēc tikšanās atzina politisko spēku līderi. Viņus vieno arī nevēlēšanās publiski atzīt, ka jaunajā Saeimā, visticamāk, nāksies strādāt opozīcijā.

Foto: LETA

Foto: LETA

Latvijas Reģionu apvienības līderis Mārtiņš Bondars:
Tās ir tās trīs lietas, par kurām mēs Saeimā redzam, ka mēs varam sadarboties. Un es domāju, ka tas ir sadarbības jautājums.

 

Foto: LETA

Foto: LETA

Partijas Saskaņa līderis Nils Ušakovs:
Mēs nerunājam ne par amatiem, ne par sadarbību pozīcijā vai opozīcijā. Mēs runājam par to, ko var izdarīt, strādājot jaunajā Saeimā.

Arī par sadarbību ar trešo iespējamo opozīcijas partiju – No sirds Latvijai – spriests netiek, jo divpusējās sarunas plānotas  šīs nedēļas laikā. Stāstīt par iespējām sadarboties ar pārējām iespējams opozīcijā paliekošajām partijām šobrīd nav gatava arī No sirds Latvijai vadītāja Inguna Sudraba, sakot – tas nebūtu korekti pirms rīt plānotās tikšanās ar Valsts prezidentu. Savukārt Reģionu apvienībai nav skaidrs, kādēļ Vienotība, kas uzņēmusies jaunās valdības veidošanu, kā šodien izrādījās, ir vienīgais spēks, kas nevēlas to redzēt pie koalīcijas galda.

Mārtiņš Bondars:
Tajā brīdī, kad Vienotība atnāks, precīzāk sakot, iedos mums laiku, kad mēs varēsim tikties un pārrunāt, tad mēs pavaicāsim šo jautājumu.

Lai arī skaidri par kopīgu darbu opozīcijā neviens neizsakās, noprotams, ka Saskaņas  un Reģionu apvienības tikšanās noritējusi jautrā atmosfērā. Joki nerimst arī pēc tikšanās.

Jaunievēlētais Saeimas deputāts Arturs Kaimiņš:
Kungi lūdzu skatieties kamerās.
Ušakovs: Mēs ceram, ka tev ir kamera.
Bondars: Tieši tā, es ceru, tu taču teici, ka filmēsi!
Kaimiņš: Ļoti pareizi, sākat trenēties un pierast

Pirms Valsts prezidents oficiāli nominējis premjerministra amata kandidātu, topošie opozicionāri nesauc kandidātus, kurus vēlētos pieteikt darbam piecu deputātu plašajā Saeimas Prezidijā. Tajā šoreiz vietas varētu nepietikt vienam no sešiem Saeimā ievēlētajiem politiskajiem spēkiem.

0 Komentāru