Saņemtas sūdzības par atsevišķos iecirkņos publiski pieejamiem vēlētāju sarakstiem

2 komentāri
Saņemtas sūdzības par atsevišķos iecirkņos publiski pieejamiem vēlētāju sarakstiem
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) saņēmusi sūdzības par atsevišķiem iecirkņiem, kuros pie sienas ir piestiprināti visiem pieejami vēlētāju saraksti, aģentūrai LETA pastāstīja CVK priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa.

CVK atgādinājusi attiecīgajiem iecirkņiem, ka vēlētāju saraksti nedrīkst būt pieejami visiem, norādīja Bērziņa. Viņa šo situāciju skaidroja ar vēlēšanu komisiju atsevišķos iecirkņos pārāk lielo centību.

Savukārt attiecībā uz to, ka dienas pirmajā pusē dažos iecirkņos vēl nebija atjaunota informācija, piemēram, ka iecirkņi šodien strādās līdz plkst.20, Bērziņa aicināja izturēties ar sapratni iecirkņu darbiniekiem atvēlētā ierobežotā laika dēļ.

Kā ziņots, CVK atjaunojusi iespēju iedzīvotājiem šodien līdz plkst.20 balsot ikvienā vēlēšanu iecirknī, aģentūrai LETA apstiprināja CVK pārstāve Līva Laizāne.

Tas nozīmē, ka līdz šodienas plkst.20 iedzīvotāji savu balsi Eiropas Parlamenta vēlēšanās var atdot arī tajos iecirkņos, kuros viņi nav reģistrēti.

Ceturtdien CVK tiešsaistes datu apmaiņas sistēmas tehnisko traucējumu dēļ vairākiem simtiem balsstiesīgo, kas vēlējās piedalīties iepriekšējā balsošanā, nācās pamest vēlēšanu iecirkņus nenobalsojušiem.

Lasi vēl: EP vēlēšanu iepriekšējā balsošanā pie urnām devušies vismaz 11,15% vēlētāju