Sandra Kalniete pamet Vienotības valdi; vai ir pamats runām, ka tiks veidota jauna partija?

Pievienot komentāru
Sandra Kalniete pamet Vienotības valdi; vai ir pamats runām, ka tiks veidota jauna partija?
FOTO: LETA

Vienotības biedriem nav atbildes, kā pārvarēt iekšējās nesaskaņas, taču arī partiju pamest neviens vēl negrasās. Tādā situācijā nonākusi valdošā partija, par kuras iespējamo šķelšanos baumas uzvirmoja pēc pazīstamās politiķes Sandras Kalnietes lēmuma atstāt politiskā spēka vadību. Kalniete partijas valdē no šodienas vairs nedarbosies, tomēr Vienotības iekšējie opozicionāri apliecina, ka plāno partijā palikt.

Sandra Kalniete šodien uz Vienotības valdes sēdi ieradusies nebija, lai gan atrodas Latvijā. Viņas lēmums pamest Vienotības valdi deva pamatu jaunām runām par iekšējo nesaskaņu plosītās partijas iespējamo šķelšanos. Kalnietes soli Vienotības līdere Solvita Āboltiņa sākotnēji saistīja ar iespējamu eiroparlamentārietes vēlmi dibināt jaunu politisko spēku. Tomēr šodien Āboltiņa atzina, ka tās bijušas tikai baumas.

Kalniete LNT raidījumā 900 Sekundes šorīt atkārtoja, ka viņas lēmums saistīts tikai ar to, ka politiķe nevar savienot darbu Vienotības valdē ar darbu Eiropas Parlamentā. Arī redzamākā Vienotības iekšējā opozicionāre Ilze Viņķele norāda, ka negrasās pamest Vienotību, lai gan partijā saskaņas nav.

Tikmēr partijas atbalstītāju skaits ar katru mēnesi turpina kristies. Jūlijā publicētā Latvijas Faktu aptauja liecina, ka par Vienotību būtu gatavi balsot tikai 8% iedzīvotāju – tas ir divreiz mazāk nekā par populārāko valdošās koalīcijas partiju Zaļo un zemnieku savienība. Āboltiņa uzskata, ka tas daļēji skaidrojams tieši ar partijas biedru nesaskaņām.

Kā pārvarēt šīs nesaskaņas, Āboltiņai gan atbildes neesot. Vienlaikus gan partijas līdere, gan Viņķele akcentē, ka Vienotībai esot jāuzlabo savs politiskais piedāvājums.

No Āboltiņas teiktā izriet, ka Vienotība kļūs stingrāka sadarbībā ar koalīcijas partneriem. Vienlaikus Āboltiņa pauž cerību, ka Laimdotas Straujumas valdība turpinās strādāt līdz pat nākamajām Saeimas vēlēšanām.