Komentāri
Samazinās politiķu optimisms par iespēju jau rīt ievēlēt Valsts prezidentu
Foto: LETA

Dienu pirms Valsts prezidenta vēlēšanām politiķu vidū samazinās cerības šajā amatā jau rīt, 3. jūnijā, ievēlēt kādu no četriem izvirzītajiem kandidātiem.

Visas trīs opozīcijas frakcijas – Saskaņa, No sirds Latvijai (NSL) un Latvijas Reģionu apvienība (LRA) – neplānojot atbalstīt kādu no koalīcijas izvirzītajiem kandidātiem Valsts prezidenta amatam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saskaņa atbalstīs savu kandidātu parlamentārieti Sergeju Dolgopolovu, bet, viņam izstājoties no cīņas, šis politiskais spēks būs pret visiem citiem kandidātiem.

LRA šim amatam virza savu līderi Mārtiņu Bondaru, kurš pagaidām var rēķināties vien ar savas frakcijas atbalstu, kas nozīmē, ka viņš no cīņas par augsto amatu izstātos ātrāk nekā pārējie kandidāti. Tad LRA arī varētu balsot pret visiem pārējiem kandidātiem.

Arī NSL jau iepriekš paudusi, ka neatbalstīs nevienu no kandidātiem. Savu kandidātu prezidenta amatam NSL nolēma nevirzīt.

Tomēr politikas kuluāros nav pārliecības, ka kāds no NSL vai LRA deputātiem vēlēšanu dienā tomēr neizlems savu balsi atdot par kādu no citu partiju izvirzītajiem kandidātiem.

Politiķi arī neoficiālajās sarunās atzīst, ka grūti prognozēt rītdienas vēlēšanu iznākumu, ņemot vērā aizklāto balsojumu. Līdz šim tika pausts, ka reālākās izredzes ieņemt šo amatu ir Zaļo un zemnieku savienības virzītajam aizsardzības ministram Raimondam Vējonim. Taču dienu pirms vēlēšanām šī pārliecība ir mazinājusies.

Līdz šim partija Vienotība paudusi, ka tai būs brīvais balsojums par partneru virzītajiem kandidātiem – Vējoni un nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK) virzīto Eiropas Savienības Tiesas tiesnesi Egilu Levitu. Kādam no šiem kandidātiem izkrītot balsojumā, visa “Vienotības” frakcija solījusi atbalstīt to, kurš cīņu turpinās.

Savukārt ZZS jau iepriekš paudusi, ka Levitu šajās vēlēšanās neatbalstīs. Vakar koalīcijas sanāksmē Vienotības līdere Solvita Āboltiņa aicināja partnerus atbalstīt to koalīcijas kandidātu, kurš visilgāk turpinās cīņu par Valsts prezidenta amatu.

Nacionālā apvienība pret šo aicinājumu neesot bijusi noraidoša, tomēr politiskā spēka līderi nesteidz paust atbalstu Vējonim. Viņi uzsver, ka gadījumā, ja kādā no kārtām izkritīs Levits, apvienības frakcija kopā ar viņu pieņems lēmumu par tālāko rīcību.

Levits jau iepriekš apliecinājis, ka pieļauj iespēju kandidēt arī otrajā vēlēšanu kārtā, ja rīt par prezidentu neviens netiks ievēlēts.

Sarunas par iespējamo atbalstu kādam no kandidātiem turpināsies arī rītdien – plānotas gan frakciju sanāksmes, gan partiju savstarpējas sarunas.

Valsts prezidentu Saeima ievēl aizklātajā balsojumā ar vismaz 51 deputātu balsi. Ja rīt neviens no kandidātiem 51 balsi neiegūs, tad 10-15 dienu laikā tiks rīkotas jaunas vēlēšanas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl