Komentāri

Salaspils dome nav ievērojusi visu ievēlēto deputātu vienlīdzīgas tiesības piedalīties pašvaldības darbā, secinājis reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards.

Reaģējot uz savas partijas – Nacionālās apvienības – sūdzību par deputātu pārstāvniecību Salaspils domes komitejās, reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards ir atcēlis domes lēmumu par komiteju izveidošanu un to sastāvu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņš skaidro, ka Salaspils domes vadība ir rīkojusies klaji nedemokrātiski, jo tā pārkāpusi Satversmē garantēto principu – nodrošināt ievēlēto politisko spēku proporcionālu pārstāvniecību domes komitejās.

Kaspars Gerhards
VARAM ministrs

Šeit ir lēmums, kas pēc savas būtības neievēro veselu virkni tiesisku jautājumu, kas ir ietverti Latvijas Republikas Satversmē – šie demokrātijas principi, ka arī mazākumam tiek nodrošinātas tiesības būt tikt pārstāvētam.

Turpretī Salaspils mērs Raimonds Čudars par konstitūcijai neatbilstošu sauc ministra lēmumu. Tāpēc viņš ir nolēmis vērsties Satversmes tiesā. Skandāls ir atbalsojies arī Rīgas rātsnamā. Galvaspilsētas domes opozīcijas politiķi ministra attieksmē pret pašvaldībām nesaskata loģiku.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl