Sākas Valsts prezidenta amata kandidātu oficiālā izvirzīšana

Komentāri

Šodien tiek dots oficiāls starta šāviens Valsts prezidenta vēlēšanām, jo no 19. maija Saeimas deputāti var oficiāli izvirzīt kandidatūras. Kandidatūras šim amatam var virzīt līdz svētdienai, 24. maijam. Savukārt prezidenta vēlēšanas notiks 3. jūnijā.

Pretēji sākotnēji plānotajam, koalīcija tā arī nav vienojusies par vienu kandidātu, tāpēc trīs partijām, visticamāk, būs divi pretendenti. Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) augstajam amatam virzīs aizsardzības ministru Raimondu Vējoni, kuru atbalsta arī Vienotība. Taču atsevišķi Vienotības biedri gatavojas balsot par Nacionālās apvienības virzīto Eiropas Savienības tiesas tiesnesi Egilu Levitu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Opozīcijā esošā Saskaņa virzīs deputātu Sergeju Dolgopolovu, bet Latvijas Reģionu apvienība – tās līderi Mārtiņu Bondaru. Savukārt partija No sirds Latvijai savu kandidātu deputātu Gunāru Kūtri vakar nolēma amatam nevirzīt.

Ja prognozes piepildīsies, šoreiz varētu būt pēdējos 16 gados lielākais kandidātu skaits. 1999. gadā, kad negaidīti ievēlēja Vairu Vīķi-Freibergu, uz Valsts prezidenta amatu pretendēja astoņi cilvēki, bet turpmākajās vēlēšanās – pa vienam vai diviem.

Politiķi un eksperti jau prognozējuši, ka nepieciešamo 51 balsi pirmajā kārtā neizdosies savākt nevienam kandidātam.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl