Sākas kandidātu sarakstu iesniegšana Eiropas Parlamenta vēlēšanām

0 Komentāru

Trešdien sākas kandidātu sarakstu iesniegšana Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, kurās no Latvijas kandidēs gan pieredzējuši politiķi, gan politikas jaunpienācēji. Politologi jau partiju piedāvājumu novērtējuši kā īpaši spožu.

Latvijas iedzīvotāji Eiroparlamenta deputātus vēlēs jau ceturto reizi. Un šogad mūsu valsts vēlētājiem būs jāievēl astoņi no kopumā 705 eiroparlamentāriešiem.

Iepriekš politisko spēku interese par vēlēšanām bijusi liela – katru reizi iesniegti krietni vairāk nekā 10 saraksti. Šogad konkurence būs īpaši liela, jo partijas uz vēlēšanām kā savu sarakstu lokomotīves virzīs ļoti spēcīgus kandidātus.

Partiju reitingu līderes ”Saskaņas” pirmais numurs būs politiskā spēka vadītājs un Rīgas mērs Nils Ušakovs. Jaunā konservatīvā partija izvirzījusi politologu un pētnieku Andi Kudoru. ”Jaunās Vienotības” priekšgalā šajās vēlēšanās būs eirokomisārs Valdis Dombrovskis.

Nacionālās apvienības pirmais numurs būs eiroparlamentārietis Roberts Zīle, apvienība ”Attīstībai/Par!” priekšplānā izvirzījusi politologu Ivaru Ijabu, bet Zaļo un Zemnieku savienības ”lokomotīve” būs Dana Reizniece-Ozola.

Partijā ”KPV LV” vēl lēmums nav pieņemts, tāpēc nav skaidrs, vai apstiprināsies runas par iespējamo Artusa Kaimiņa kandidēšanu. Partijas ”Progresīvie” saraksta priekšgalā būs cilvēktiesību aktīviste Gunta Anča.

Bijušais Saeimas deputāts Edvards Smiltēns būs Latvijas Reģionu apvienības saraksta līderis. Un Latvijas Krievu savienība atkal kandidēs ar Tatjanu Ždanoku priekšgalā.

Iesniegt kandidātu sarakstus Eiropas Parlamenta vēlēšanām drīkst partijas un partiju apvienības, kurās ir ne mazāk kā 500 biedru. Un, piesakot kandidātu sarakstu, tam tāpat kā Saeimas un pašvaldību vēlēšanās jāpievieno arī priekšvēlēšanu programma.

Kandidātu sarakstu iesniegšana sāksies trešdien, 6. martā, plkst. 10.00 un turpināsies līdz 21. martam.

Eiropas Parlamenta vēlēšanas būs 25. maijā.

0 Komentāru