“Sajūta ir kā pēc izlaiduma!” 12. Saeima aizvada pēdējo plenārsēdi

41 komentārs
“Sajūta ir kā pēc izlaiduma!” 12. Saeima aizvada pēdējo plenārsēdi
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Uz savu pēdējo sēdi šodien sanāca 12. Saeima. Divas trešdaļas aizejošā parlamenta deputātu darbu jaunajā sasaukumā neturpinās. Tāpēc – papildus padarīto darbu kopsavilkumam – daudzi no viņiem steidza uzņemt arī pēdējās kopīgās fotogrāfijas.

Kā zināms, darbu zaudējušajiem deputātiem pienākas arī iespēja mīksti piezemēties, proti, viņi saņems pabalstus trīs mēnešalgu apmērā.

Jau no pirmajām debatēm bija viegli nojaušams, ka spēku samērs nākamajā Saeimā būs būtiski mainījies, salīdzinot ar 12. sasaukumu, kas ar likumradi 1. novembrī nodarbojās pēdējo reizi. Vēlēšanās uzvarējušie nekautrējās zaudējušajiem norādīt viņu vietu.

Artuss Kaimiņš
Saeimas deputāts (“KPV LV”)

Varbūt kāds nav pamanījis, bet ir pēdējā deputātu sēde. Daudzi no jums šeit vairs nekad, nekad dzīvē neatgriezīsies.

Savukārt Saeimas deputāts Valdis Kalnozols (ZZS) attrauca: “Jaukais cilvēks, kurš ir apmānījis tautu, iepūšot viņai miglu acīs, un jūtas tagad apmierināts, ka viņš ir apmānījis tautu.”

Nākamajā Saeimā neiekļuvušais deputāts Kalnozols TV3 Ziņām akcentēja, ka parlamentu pamet ar labi padarīta darba sajūtu.

Plenārsēdē deputāti izskatīja 58 likumu un lēmumprojektu – arī 10 000 iedzīvotāju parakstītu iniciatīvu, kas aicina valsts simtgadei atvēlētos miljonus novirzīt vēža slimnieku ārstēšanai. Gala lēmums par šo iniciatīvu tāpat kā desmitiem neizskatīto likumprojektu būs jāpieņem jaunajai Saeimai. Tikmēr aizejošie tautas kalpi pēc sēdes steidza fotografēties.

Pēdējā darba diena šodien bija 66 deputātiem. Daži gan teorētiski jaunajā Saeimā varētu iekļūt, ja priekšā esošie kļūs par ministriem.

Līdz ar mandātu deputāti zaudēs pielaidi valsts noslēpumam, Saeimas caurlaidi, diplomātisko pasi un citas privilēģijas. Pilnīgi bešā viņi nepaliks. Kompensācijās trīs mēnešalgu apmērā no valsts budžeta paredzēti 610 000 eiro – vairāk nekā 9000 katram. Ja šie tautas kalpi trīs mēnešu laikā atgriezīsies darbā Saeimā ar mīksto mandātu, kompensācija būs jāatmaksā.

41 komentārs