Saistībā ar koronavīrusa izplatību pasaulē Kariņš sasauc krīzes vadības padomes sēdi

1 komentārs
Saistībā ar koronavīrusa izplatību pasaulē Kariņš sasauc krīzes vadības padomes sēdi
OKSANA DŽADANA, F64

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) nākamnedēļ, 4. februārī, ir sasaucis krīzes vadības padomes sēdi, lai pārliecinātos par atbildīgo dienestu gatavību situācijai, ja reģionā un Latvijā tiek konstatēta koronavīrusa klātbūtne.

Premjera birojā aģentūru LETA informēja, ka padomes sēdē plānots uzklausīt Veselības ministrijas ziņojumu par esošo situāciju, atbildīgo institūciju gatavību, risku analīzi, paveikto un plānoto rīcību gadījumā, ja reģionā un Latvijā tiek identificēta koronavīrusa klātbūtne, kā arī atbildīgo institūciju viedokļus par nepieciešamajiem pasākumiem un turpmāko rīcību.

Krīzes vadības padome ir koordinējoša institūcija, kuras darbības mērķis ir nodrošināt valsts un pašvaldību institūciju saskaņotu rīcību, veicot valsts apdraudējuma preventīvos un pārvarēšanas pasākumus, kā arī tā radīto seku likvidēšanas pasākumus.

Padomi vada Ministru prezidents, padomes locekļi ir aizsardzības, ārlietu, ekonomikas, finanšu, iekšlietu, tieslietu, veselības, satiksmes un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministri.

Kā iepriekš vēstīts, Indijā un Filipīnās apstiprināti pirmie nāvējošā koronavīrusa gadījumi, ceturtdien paziņoja amatpersonas. Līdz ar to vīruss līdz šim ir izplatījies vismaz 18 valstīs.

Ķīnā mirušo skaits nāvējošā koronavīrusa uzliesmojumā ir pieaudzis līdz 170 cilvēkiem, savukārt apstiprināto infekcijas gadījumu skaits ir palielinājies līdz 7711. Kā ceturtdienas rītā ziņoja raidorganizācija ”BBC”, ir reģistrēts pirmais infekcijas gadījums Tibetas autonomajā rajonā, tādējādi vīruss izplatījies visos Ķīnas reģionos. 

Karte: Bīstamā koronavīrusa izplatība pasaulē

*Kartē apkopoti līdz 30.janvāra plkst.12.00 pieejamie dati!

Pasaules Veselības organizācija (PVO) ceturtdien sasauks ārkārtas komiteju, lai izlemtu, vai saistībā ar nāvējošā koronavīrusa uzliesmojumu Ķīnā izsludināt augstāko ANO trauksmi veselības aizsardzības jomā.

”Pēdējās dienās koronavīrusa progress, īpaši atsevišķās valstīs, uztrauc mūs. Lai gan saslimušo skaits ārpus Ķīnas aizvien ir salīdzinoši mazs, tas rada potenciālu lielākam uzliesmojumam,” norāda PVO ģenerāldirektors Teidros Adhanoms Gebreisus.

Lasi vēl Saistībā ar koronavīrusa izplatību, Krievija slēdz robežu Tālajos Austrumos