Saeimas vēlēšanas 2018: Līdz šim savus sarakstus ir iesnieguši 11 politiskie spēki

1 komentārs
Saeimas vēlēšanas 2018: Līdz šim savus sarakstus ir iesnieguši 11 politiskie spēki
Edijs Palēns/LETA

Piektdiena, 3. augusts, bija aizņemta diena Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) darbiniekiem. 13. Saeimas vēlēšanu sarakstus komisijā iesniedza pieci politiskie spēki. Sarakstu pieņemšana sākās agrā rītā un noslēdzās vakarā.

Partijas “No sirds Latvijai” pārstāvji CVK ieradās agri no rīta. Sarakstus iesniedza Rīgas saraksta kandidāte ar pirmo numuru Inguna Sudraba kopā ar pārējo četru vēlēšanu apgabalu līderiem. Partiju reitingiem, kas uzrāda drūmu ainu šai partijai, Sudraba aicināja neuzticēties.

“Mēs pirmām kārtām visi zinām, ka socioloģija ir cilvēku smadzeņu mazgāšanas mašīna,” norādīja Sudraba.

Rīta pusē sarakstus iesniedz arī cita partija, kurai socioloģija pagaidām neko labu nesola – kreisi liberālais spēks “Progresīvie”, kas piedāvā Latviju tuvināt Ziemeļvalstu piemēriem. “Progresīvie” par piecu vēlēšanu apgabalu līderēm apzināti izvirzījuši tikai sievietes. Vēlāk sarakstus iesniedza “Saskaņa”, kas pagaidām ir neapšaubāma partiju popularitātes reitingu līdere. Politiskā spēka pirmie numuri ir Vjačelsavs Dombrovskis Rīgā, Evija Papule Vidzemē, Jānis Krišāns Latgalē, Anrijs Matīss Kurzemē un Jānis Urbanovičs Zemgalē. Vairums pārējo partiju jau paziņojušas, ka pēc vēlēšanām ar ”Saskaņu” valdību kopā neveidos. Partijas līderis Dombrovskis to sauc par naida politiku.

“Saskaņa ir vienīgā partija, kas vieno gan latviešus, gan nelatviešus, nevelkot nekādas sarkanās līnijas pret citām partijām. Nepiedaloties tajā naida politikā,” minēja Dombrovskis.

Pievakarē sarakstus iesniedza arī partija, kas uzstādījusi mērķi atņemt balsis tieši krievvalodīgo atbalstītajai “Saskaņai” – Latvijas Krievu savienība. Rīgas listē ar pirmo numuru pieteikta Tatjana Ždanoka, lai gan šīs politiķes pretvalstiskā pagātne, visticamāk, kļūs par juridisku šķērsli viņas kandidēšanai. Šādus kandidātus vēlēšanu komisijai ir tiesības no saraksta svītrot.

Un jau pašā vakarā, plkst. 19.00 sarakstus iesniedza arī Nacionālā apvienība. Partija savu sarakstu augšgalā izvirzījusi Daci Melbārdi, Raivi Dzintaru, Rēzeknes akadēmijas rektoru Edmundu Teirumnieku, Talsu novada deputāti Ilzi Indriksoni un parlamentārieti Edvīnu Šnori.

Līdz ar to pašlaik CVK savus sarakstus ir iesnieguši jau 11 politiskie spēki.

1 komentārs