Saeimas komisijas sēdē Rībena “saķeras” ar jauno deputātu Riekstiņu

13 komentāri
Saeimas komisijas sēdē Rībena “saķeras” ar jauno deputātu Riekstiņu
EDIJS PĀLENS, LETA / ZANE BITERE, LETA

Saeimas Pieprasījuma komisijas sēdē, debatējot par jauno valsts veselības apdrošināšanu, kas sašķiro pacientus sociālo iemaksu maksātājos un nemaksātājos, asa viedokļu apmaiņa izcēlās starp Nacionālās apvienības deputāti Ingunu Rībenu un Jaunās konservatīvās partijas deputātu Sandi Riekstiņu.

Riekstiņš nemitējās iztaujāt uz komisijas sēdi uzaicināto veselības ministri Andu Čakšu (ZZS) un pauda neizpratni par jau iepriekš atbalstīto normu, kas sasaista valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus ar iemaksu veikšanu. Ar šādu nostāju mierā nebija Rībena. Viņa uzsvēra, ka simboliskas brīvprātīgās iemaksas būs jāveic pavisam nelielai daļai iedzīvotāju.

“Kāpēc jūs nedomājat par tiem 97%, kas maksā nodokļus gadiem, uztur šo sistēmu? Nokļuvuši slimnīcā gada beigās [viņi saskaras ar to, ka], vai nu kvotas ir beigušās, vai pat bija brīdis, kad [pacienta] uzvārds [sākas ar burtu] ar “z” vai “r ” un viņš tāpēc nesaņem [pakalpojumu]. Vai jums tiešām ir tik absurda domāšana, ka jums liekas, ka cilvēks var nepiedalīties [sistēmā], bet viņam pienākas viss? Vai mēs tagad veco komunisma sistēmu atgriežam? Es tiešām esmu pārsteigta, varbūt jums der te pasēdēt gadiem, lai saprastu, ka mēs dzīvojam maksas medicīnas valstī,” sacīja Rībena.

Tikmēr Riekstiņš nereaģēja uz Rībenas aizrādījumiem un uzsvēra, ka iztaujās ministri tik ilgi, kamēr saņems atbildes uz saviem jautājumiem.

Jau ziņots, ka jaunā valsts veselības apdrošināšanas sistēma, kurai bija jāsāk darboties jau 1. janvārī, tomēr nestrādās vēl četras nedēļas. Kamēr tiek labotas kļūdas datubāzē, kas sašķiro pacientus, darbosies līdzšinējā kārtība. Tas nozīmē, ka šajā laikā valsts veselības aprūpes pakalpojumus apmaksās tāpat kā līdz šim.

13 komentāri