Saeimas komisijā “iestrēgst” Valsts kontroles iecere gūt lielākas pilnvaras pašvaldību uzraudzībā

Pievienot komentāru

Trešdien, 2. maijā, skarbos toņos Saeimā izvērtās diskusijas par Valsts kontroles pilnvaru paplašināšanu.

Valsts kontroles vēlmi iegūt plašākas iespējas, lai piedzītu no pašvaldībām izšķērdēto naudu, steidz bremzēt Saeimā ievēlētie pašvaldību pārstāvji. Beigu beigās, nolemts izveidot darba grupu, kas tad izvētītu priekšlikumus.

Valsts kontrole Saeimas komisijā akcentēja, ka iestādē izveidota nodaļa sadarbībai ar prokuratūru zaudējumu piedziņai, taču jēgas nekādas. No iedzīvotājiem saņemtas neskaitāmas sūdzības par naudas izšķērdēšanu pašvaldībās, bet vietvaru birokrāti cenšas likt šķēršļus Valsts kontroles aktivitātēm, piesedzot viens otru.

Vairāki deputāti – Jānis Klaužs (ZZS), Ainārs Mežulis (ZZS) – rosina no grozījumiem Valsts kontroles likumprojekta izslēgt nodaļu saistībā ar lēmuma pieņemšanu par zaudējumu piedziņu. Savukārt deputāts Valters Dambe (ZZS) piedāvā veikt labojumus šajā nodaļā. Artuss Kaimiņš (KPV LV) vērsa uzmanību, ka komisijas locekļu vidū ir daudzi bijušie un esošie pašvaldību darbinieki, kuri, iespējams, mēģina bremzēt Valsts kontroles centienus sistēmu sakārtot. Tas sadusmoja komisijas vadītāju.

Komisija sēdes beigās lēma izveidot darba grupu priekšlikumu precizēšanai, kas nozīmē, ka galalēmuma pieņemšana iestrēgs uz vēl ilgāku laiku.