Saeimas Ētikas komisijā ierosināta pārkāpuma lieta par Gobzema “aicinājumu nelietot” maskas

4 komentāri

Saeimas Ētikas komisija ierosinājusi pārkāpuma lietu pret opozīcijas deputātu Aldi Gobzemu saistībā ar viņa publiskajiem aicinājumiem pārkāpt epidemioloģiskās drošības noteikumus un nevalkāt sejas maskas, vēsta TV3 Ziņas.

Mutes un deguna aizsega lietošana tagad jau ir obligāta teju visur, taču sabiedrībā redzams, ka ne visi šo prasību ievēro. Daži iet vēl tālāk un publiski aicina maskas nevalkāt. Viens no tiem ir Saeimas opozīcijas deputāts Aldis Gobzems, kurš aizsarglīdzekļu izmantošanu aktīvi apkaro ar sociālo tīklu palīdzību. Par to koalīcijas deputāte Anita Muižniece (JKP) vērsās parlamenta Ētikas komisijā.

Deputāts Gobzems interneta vietnē – gan “Twitter”, gan “Facebook” – publicēja ierakstu, kur redzams pārtikas veikalā bez mutes un deguna aizsega, rakstot: “Veikalā, bez maskas. Neesmu suns ar uzpurni vai kuru izdzen.” Tālāk veltot dažādus epitetus veselības ministrei Ilzei Viņķelei (AP).

Gobzems skaidroja, ka masku nevalkā atbilstoši sava ārsta ieteikumiem un savai reliģiskajai pārliecībai.

“Es vienkārši gribu saprast, kā par manu ētiku spriedīs Saeimas deputāti, kuri ciniski nepilda likumu par obligātās iepirkuma komponentes (OIK) atcelšanu un ciniski nepilda likumu par mediķu algām, tai skaitā šī iesnieguma iesniedzēja,” paudis Gobzems.

Saeimas komisijā izskanēja, ka tās dienaskārtībā nav jautājums par to, vai Gobzemam kā personai jālieto vai viņš drīkst nelietot masku, vai viņa ārsts to ir rekomendējis, vai nav. Jautājums ir par to, ka viens deputāts aicina sabiedrību nelietot no valsts puses noteiktos aizsarglīdzekļus.

Lasi vēl: Dzīve Covid-19 ierobežojumos: kā mainās Latvijas sabiedrības uzvedības modelis?

Sēdes beigās Ētikas komisija ar koalīcijas balsīm lēma ierosināt pārkāpuma lietu pret Gobzemu. To izskatīs kādā no nākamajām komisijas sēdēm.

4 komentāri